V noci jsem svobodný...

recenze

Nocte (2015) 5 z 5 / DariDerek
Nocte

Jmenuju se Calla Priceová. Je mi osmnáct a je mě jen půl. Moje druhá polovina - moje dvojče, můj bratr Finn - je blázen. Miluju ho. Víc než život, víc než cokoli. A i když se děsím toho, že mě stáhne s sebou dolů, jsem jediná, kdo ho může zachránit. Dělám, co můžu, abych si udržela zdravý rozum, ale topím se v tom čím dál víc. Takže se chytám stébla. Dare DuBray. Je můj zachránce a můj antikrist. V jeho náručí se cítím v bezpečí. Ale taky se v ní bojím, že nevím, kam patřím. Bojím se, že jsem ztracená. Uzdraví mě, zlomí mě, bude mě milovat i nenávidět. Má moc mě zničit. Možná je to v pořádku. Protože to vypadá, že Finna zachránit nedokážu, a nemůžu milovat Darea, aniž bych všem ublížila. Proč? To kvůli tomu tajemství. Tajemství, které se tak moc snažím rozlousknout, že jsem vůbec nečekala, že to přijde. Taky vás to překvapí.

"Serva me, servabo te.
Zachraň mě, a já zachráním tebe."

A opravdu mě to překvapilo. Tohle byla kniha, která mi nedala spát, zachránila mě před bouřkou a já ji přečetla během jednoho dne a NOCTE. Je to přesně ten typ příběhu, kdy začnu číst a potřebuji vědět, jak to pokračuje, jak se to vyvíjí, jak to končí. Žádná kapitola mi nedala odpověď na otázky, které se v průběhu čtení objevovaly, tudíž jsem musela číst bez přestávky a přestala jsem až na konci, který mi opravdu vyrazil dech.
Je pravda, že už jsem nějakou podobnou knihu četla, ale každá má své kouzlo a tohle bylo fakt famózní.

Lilie Calla je opravdu příjemná hrdinka. I když měla plno starostí se svým bratrem a s neznámým cizincem na motorce, dokázala si vždy, i když za složitých mozkových pochodů, uvědomit, co je pro ni nejdůležitější a co by měla udělat. Tohle mi na ni bylo obzvlášť sympatické. Její bratr Finn byl zase svým způsobem chudák, s psychickou poruchou, se kterou se vyrovnával po svém, to neměl nejjednodušší. A záhadný cizinec? Vlastnící motorku? Tetování na zádech? Vypracované břišní svaly? Tmavý úzký proužek chloupků vedoucí do jeho kalhot na místo, kam oko nezahlédne? Ach můj bože, trochu jsem si zaslintala. Hihi :))

Troufám si říct, že v této knize nechybí nic, co byste od ní očekávali. Ať už je to romantika, deprese, smutek, strach, temné tajemství... Nervy drásající příběh, který slupnete jako malinu. No a znovu... ten konec knihy, otevřený, přece uzavřený, ale tohle opravdu? Celou dobu jsem si myslela a autorka mě takto vyvede z omylu? Co jsem si vlastně jen myslela... Zvláštní a tímhle způsobem vlastně zvláštně dokonalé.

Čtení jsem si užila a věřím, že si jej užijete i vy, kdo jste ještě nečetli. Je to kniha pro všechny, kteří mají rádi tajuplné příběhy s nádechem romantiky.
A vy, kteří jste jej četli, také jste byli z toho tak paf jako já? :-)

Daramegan