Uličnice a uličníci v čarodějnickém ...

recenze

Čarodějka z Turlinghamu (2013) 3 z 5 / Marthas
Čarodějka z Turlinghamu

Obsah:Těsně po prázdninách připravuje Sophie, žákyně 9. ročníku Turlinghamské střední školy spolu se svým kamarádem a spolužákem Callumem každoroční uvítací žertík. Při plnění tohoto pro ni důležitého úkolu, kterým chce pobavit své kamarády, porušuje Sophie i Callum nejedno školní nařízení či zákaz za druhým a zažije nejedno dobrodružství. Mimo jiné objeví prstýnek a dopisy, které ji posílala babíčka a které nikdy nedostala...

Proč jí ho maminka, ředitelka Turlinghamské střední nikdy nepředala a s ním i spoustu dopisů?
A co se stane, když Sophie jednou přespí na internátu, kam jako ředitelčina dcera nemá přístup? To vše a mnohem více vám prozradí knížka od Ellie Boswell Čarodějka z Turlinghamu.

Kniha jako taková se mi zdála rozporuplnná. Na začátku jsem se mohla nudou ukousat a říkala jsem si, zda na ni přeci jen nejsem příliš stará.

Navíc se mi nelíbilo, jak vlastně skoro všichni hrdinové porušují pravidla, která mají určitě nějaký účel, jako by se neřeklo.

Zápletka se mi jevila průhledná, což mohlo být způsobeno ale i tím, že jsem si nechtíc přečetla jako první obsah druhého dílu, a hlavní hrdinka Sophie nepříliš chytrá.

Ale v polovině, kniha konečně podle mě začala nabírat zajímavý směr . A to už jsem se od ní nemohla odtrhnout a musela jsem ji dočíst. Takže si určitě přečtu i druhý díl, abych se dozvěděla, jak to všechno bude pokračovat.

Díky pro mne překvapivému konci si nakonec knížka zaslouží tři hvězdy. Takže pokud máte chuť na nenáročnou oddychovku, a je vám okolo 12 let tuto knihu bych vám vřele doporučila.