Učebnice pro zvědavé mudly

recenze

Fantastická zvířata a kde je najít (2017) 4 z 5 / ilosek
Fantastická zvířata a kde je najít

J. K. Rowlingovou zná každý člověk, snad i ten největší buran na světě, protože Harry Potter je prostě legenda. Bohužel jeho série už je zcela uzavřená, ale díky genialitě autorky tu máme stále dodatky, které nás milovníky Harryho uchvacují.

Fantastická zvířata a kde je najít je \\\"učebnice\\\" pro mudly o zvířatech, které můžeme najít v kouzelnickém světě. Od kentaura, přes draky až po vlkodlaky. A mnoho dalších, nám neznámých druhů, o kterých by se nám normálně ani nezdálo.

Kniha je doplněna krásnými ilustracemi, které nakreslil opravdu šikovný kreslíř a napomáhají čtenáři si představit všechny ty obludy, které dosud neznal a ani nechce poznat. Přece jen nechat se sežrat baziliškem není zrovna výhra.

Kniha je doplněna i o různé poznatky a zajímavosti z oblasti Magizoologie. Zajímalo by vás, kteří tvorové se řadí mezi zvířata a kteří mezi lidi? Protože ono to není jen tak zařadit třeba takového kentaura, nebo ducha.

Další skvělá věc je, že výtěžek z prodeje knih šel na charitu. To si určitě zaslouží tu být zmíněno, protože je to úžasné a mělo by to vyzkoušet více lidí, kteří mají volné prostředky, které můžou pomoct těm, kteří to opravdu potřebují.