Ty jsi plamen v temnotě. Pokud máš odvahu hořet.

recenze

Plamen v temnotě (2017) / terka98
Ty jsi plamen v temnotě. Pokud máš odvahu hořet.
Pokračování Jiskry v popelu. Eliasovi a Laie jde o život.
Laia se chystá proniknout do Kaufu, nejstřeženějšího a nejnebezpečnějšího imperiálního vězení, aby zachránila svého bratra. A Elias je rozhodnut jí pomoci, přestože se tím vzdává poslední šance na svobodu.

Děj knihy nás hned ze začátku zavede přesně tam, kde skončil první díl. Což je velmi příjemná změna. Potom, co velké množství druhých dílů vás hodí někam úplně jinam, ideálně ještě do minulosti a vy vůbec nevíte, která bije.

Dalším velkým plusem je fakt, že tento druhý díl dokázal pro mě něco nemyslitelného. Předčil díl první. Konečně pokračování, které jsem hltala a u kterého jsem neměla pocit, že jde o klasický vycpávkový díl. Každá kapitola, každá věta, každičké slovíčko nebylo nazmar. A to je to, co na autorce obdivuji, že když už vydá pokračování, ujistí se, že to pokračování bylo potřeba.

A to nejlepší na závěr. I druhý díl je nabitý akcí. Čtenář se ani u jedné z postav nenudí. Kniha je plná nečekaných zvratů, skrytých intrik a když je autorka všechny, postupně na konci odhalila. Málem jsem to nerozdýchala. Autorka si prostě nehraje na dokonalý růžový svět. Takhle mě již dlouho nikdo nepřekvapil. No prostě nádhera. Vřele doporučuji se bez jakýkoliv obav pustit i do druhého dílu.

Komentáře (0)

kniha Plamen v temnotě recenze