Tvrdé slupky zraněné duše

recenze

Hypnóza a metoda Přímé komunikace s nevědomím (2020) / RenataP
Tvrdé slupky zraněné duše
„Jestliže klient ví, že bude hypnotizován, očekává něco zcela konkrétního. A právě u tématu hypnózy bývají taková očekávání často naprosto nesprávná. Většina lidí totiž spojuje hypnózu se stavem bezvědomí, totální ztrátou vůle a dalšími senzacemi, které jim servírují média. Ba dokonce ani v případě, že klientovi vše co nejpřesněji vysvětlíme, tato očekávání nezmizí. Jedná se totiž o nevědomě ukládané představy, proti nimž jsou racionální vysvětlení bezmocná.“

Toto byla část, u které jsem se ráda zastavila. Vystihuje totiž nejen problém s hypnózou (a děkuji za vysvětlení), ale také problém s celou psychoterapií, ať už je zvolena jakákoliv metoda. A také problém s tím, když se sami snažíte zbavit se nějakého zlozvyku, myšlenkového vzorce, nebo třeba jen změnit životní styl směrem ke zdraví.
Očekávání. Tvrdé slupky.
A tato nenápadná modrá kniha nám umí vysvětlit, jak tyto slupky vznikají, proč je máme a jak se pod ně dostat, případně je odloupat tak, abychom se stali pružnějšími ve svých vlastních životech. Autor všechny metody vysvětluje nejen teoreticky, ale také uvádí příklady z praxe, otázky, kterými se máte zabývat, jak vést své vlastní sebe-léčení. Či ukazuje, jak taková psychoterapie jeho metodou vlastně vypadá. Naučí se klienti, naučí se samotní terapeuti. Jsem si jista, že každý tu najde něco zcela jiného právě podle toho, v jaké pracovní i životní situaci se nachází. Jinak ji uvidí někdo, kdo potřebuje pomoc a hledá pomocnou ruku, jinak profesionální terapeut.
Cesta do hlubin poraněné duše
Najdete tu vážná témata: traumata, záchvaty paniky i destruktivní myšlenkové vzorce. Věci, které nám psychiku poškodí a pokud je správně nezpracujeme, můžeme si jimi pokazit život. Ony nám pokazí život. Kniha nabízí metody, které se vynořují v jednotlivých kapitolách, které povětšinou pokládají otázky na tělo. Bolí, ano… někdy hodně. Nutí nás myslet jinak, uvažovat v souvislostech, které v době traumatu vůbec nehrají roli nebo kvůli prožívanému stresu na ně nemáme ani pomyšlení.
Kniha je malou dobrou terapií, základem, prvními kroky, které budou znát, pokud si je projdete. Zklidnění a navrácení se své situace, její realistické posouzení a jemné vyrovnání duše.
A jako bonus pochopíme myšlenky, emoce – a uděláme z nich své spojence.
Jednoduchá cesta to není, ale stojí za to!
Bonboniera U modré kočky

Komentáře (0)

kniha Hypnóza a metoda Přímé komunikace s nevědomím recenze