Tvídové sako, mokasíny... Robert Langdon počtvrté!

recenze

Inferno (2013) / Master127
Tvídové sako, mokasíny... Robert Langdon počtvrté!
Po sérii tří knih s postavou profesora z harvardské univerzity, Roberta Langdona, je tu čtvrtá, ještě temnější a úděsnější. Dan Brown vás nenechá přemýšlet nad ničím jiným. Vtáhne vás do děje a do spletitých útrob, jež jsou obehnány záhadou kolem renesančního umělce, Danta Alighieriho a jeho Pekla . Záhady je těžké rozluštit, o to více je to těžší , jestliže si nepamatujete, kde jste byli, co jste dělali, nepamatujete si skoro vůbec nic.

Tvídové sako a mokasíny, takový je zevnějšek Roberta Langdona, profesora, jenž se zabývá symboly. Doposud jsme se s harvardským profesorem podívali do Francie, Itálie a v poslední řadě do Washingtonu v USA. Inferno nás zavádí opět do Itálie, tentokrát do Florencie, kde se Langdon probouzí a neví, kde je a ještě k tomu si nepamatuje, co se dělo v předešlých dnech. A ještě jeden problém. Nemá své tradiční hodinky s Mickey Mousem. Vedle toho sebevražda člověka, který si říká Stín. Začátek pro strhující a napínavý příběh jako vyšitý, co říkáte?

Potřebnou šťávu tomu dodá půvabná lékařka Siena Brooksová, poněvadž trocha toho jiskření a škádlení je potřeba v každé situaci, aby došlo k odlehčení. Může se jít na věc. Vzhůru za rozluštěním záhady Dantova Pekla, skrze něho lze zachránit svět od vážného problému. Podíváme se do Florencie, Benátek a velké finále se odehraje v tureckém Istanbulu. Temný příběh, jenž se několikrát obrátí vzhůru nohama, vás očekává . Ve skrytu duší všech postav, které Robert Langdon potká, se skrývá spousta tajemství, kvůli nimž se vyplatí Inferno dočíst do poslední stránky, do posledního slova či do poslední tečky. A pamatujte: Nejtemnější místa v Pekle jsou vyhrazena těm, kdo si v časech mravní krize zachovávají neutralitu!

Komentáře (0)

kniha Inferno recenze