Tvář mojí dcery

recenze

Tvář mojí dcery (2017) 5 z 5 / Jana77
Tvář mojí dcery

Myslela si, že jí osud dal druhou šanci. Opravdu si myslela, že svou dceru po dvaceti letech získala zpět. Ale nic není tak, jak by se na první pohled mohlo zdát.....
Byli mladí, naivní, bez peněz, ale byli šťastní. Byli rodina, Simone, Matt a malinká Helena. A jednoho dne se vše krutě změní a jejich život se ocitá v troskách. Malá Helena je unesena neznámým člověkem a není k nalezení. Rána, z které se člověk jen tak lehce nevzpamatuje, ale Simone a Matt se nevzdávají. Vybudují si nový život, kariéru, jen prázdné místo v dětském pokoji už nezaplní. Zcela se ponoří do práce a zdá se, že se po dvaceti letech smířili se svou ztrátou a naučili se s ní žít.
Ale jednoho dne Simone kontaktuje dívka, vlastnící malého, plyšového králíčka, který kdysi patřil její dceři. Dívka tvrdí, že je její unesenou dcerou a pevně si stojí za svým. Ačkoliv se Simone zdráhá dívce uvěřit, semínko naděje je zaseto. Grace, jak se dívka, nebo chcete-li, mladá žena nyní jmenuje, je zoufalá a žádá Simone o pomoc. Podstoupí testy DNA, aby dokázala, že je opravdu ztracenou Helenou, ale než se dozví výsledky, zmizí. Simone znovu přichází o dítě, o kterém byla přesvědčená, že ji již nikdy nespatří, ale mateřský instinkt je silný a tentokrát to nevzdává. Navštíví ženu, o které si myslí, že jí před dvaceti dceru unesla a má neblahý pocit, že tady je něco hodně špatně. Velmi záhy se dostává do víru událostí, které ji můžou stát vše, co v životě měla. A poznává, že nesmí věřit nikomu, ani tomu nejbližšímu, který celý její dospělý životě pevně stál po jejím boku...Nebo to bylo vše úplně jinak?
Tak já s čistým svědomím dávám plný počet bodů. Za nápad, za děj, za to, jak neuvěřitelně čtivě autorka napsala tento skvělý thriller. Tvář mojí dcery postrádá jakékoliv hluché místo a budete knihu číst, dokud se nedozvíte celou pravdu.
Pro mě, jako matku, je neskutečná představa, že bych měla přijít o dítě. Nikdy bych se z té rány nevzpamatovala a nikdy bych nepřestala doufat. Ale hlavní hrdinka se prala statečně se svou ztrátou a hnala se za vysvětlením jako buldok.
Jestliže jsem po celou dobu čtení měla dojem, že tuším, kdo za vším stojí, na konci se mi dostalo potvrzení, že všechno je naprosto jinak. A ten konec tedy opravdu stál za to! Britská autorka Kathryn Croft mě dokonale překvapila a já jen doufám, že nakladatelé budou pokračovat ve vydání jejích dalších knih, byla by velká škoda, si nepřečíst i její další thrillery.