Tlukot mého srdce

recenze

Tlukot mého srdce (2015) odpad! / ilosek
Tlukot mého srdce

Říká se, že láska kvete v každém věku. Je tomu tak, ale je absurdní, aby se řešila životní láska u čtrnáctiletých dětí, které by si měly ještě hrát na pískovišti. Autorka si vybrala hodně ošemetný věkové období a já byla zprvu zvědavá, jak si s tím poradí. Neporadila. Vzala citový chaos ze sedmnáctileté zamilované puberťačky a strčila to do holky, která ještě nevyšla základku.

Aby toho nebylo málo, nevymyslela nic víc klišé, než příliš velké srdce. To jako vážně? Hlavní hrdince nic není, najednou se zamiluje a zjistí, že má příliš velké srdce a přichází o svojí velkou životní lásku. Jak se s tím vyrovná? Špatně. Vždyť je jí proboha čtrnáct. Celý nápad se mi od začátku nějak nezdál, ale řekla jsem si, že za pokus nic nedám. Ale tohle byla chyba. Po celou dobu jsem protáčela oči nad celým námětem a zpracováním.

Bylo mi třináct a půl, když jsem se zamilovala do Davida.

Amanda je milá holka, ale tím to tak končí. Je nudná, příliš obyčejná, a když zjistí, že umírá, místo toho aby aspoň bojovala za tu svoji takzvanou lásku, tak kope kolem sebe a ničí všechny okolo. Taková nemoc určitě není lehká, ale to její chování bylo…

Tlukot mého srdce je největší chybou v mé čtenářské kariéře. Nikdy jsem nic horšího nečetla. Celá kniha je klišé, nereálná a pro malé dětičky. Je sice čtivá, ale zvraty, které autorka vymyslela na vylepšení, vás od čtení ještě víc odrazují. Jediná výhoda celé knihy je, že má málo stran. Víc bych jich totiž nesnesla.

Jolilinka
23.06.2015

Kámoška to začala číst. Nedočetla :D Zajímavá recenze :)

lenkaknel
28.05.2015

Nevím, jestli bych čtrnáctileté děti (děti?) poslala hrát si na pískoviště :-D Tlukot mého srdce jsem sice nečetla, ale velice podobný problém (který zmiňuješ na začátku recenze) jsem měla nedávno u knihy Jantarové kukátko od Philipa Pullmana, kde bylo hlavním hrdinům ještě o rok méně.