Tito upíři nepatří do starého železa!

recenze

Procitnutí půlnoci (2012) 4 z 5 / ciniminisek
Procitnutí půlnoci

Tegana zalila úleva, když řidič obešel auto a otevřel zadní dvířka. Pomohl Elise z vozu a Reichen vystoupil hned za ní.
„Ještě jednou vám děkuji za večeři,“ řekla Elise. Reichen ji předběhl, dvorně ji podal ruku a pomohl jí do schodů ke vchodu.
„Potěšení bylo na mé straně. Skutečně.“
Důvěrný tón, kterým Reichen s Elise hovořil, v Teganovi budil cosi primitivního a majetnicky samčího.
„Třeba se mi podaří vás přesvědčit, abyste svůj pobyt v Berlíně prodloužila,“ vemlouvavě pokračoval pán Temnosti a nenápadně se k ní sunul. Jeho mohutná postava se tyčila nad Elise a zcela ji Teganovi zakryla z výhledu. „Moc rád bych vás poznal blíž, Elise.“
Tegan stěží potlačil zavrčení, když k ní Reichen natáhl ruku a dotkl se jí. Pak se k ní sklonil a vtiskl jí na rty polibek, který byl nepochybně víc než jen přátelský.
Neucukla. Nedala mu facku ani rozhořčeně neutekla.

str.223

Děj: Ona - vdova, která přežila nejen svého muže, ale bohužel také syna Camdema. Elise, známe již z předchozího dílu a víme, že se pere se svou schopností číst lidem myšlenky. Přesto to nevzdává a honba za pomstou jí nutí jít dál, i přes veškeré překážky, které jí padají pod nohy. On - Člen Řádu, jeden z hrstky Generace Jedna. Protivný, nepřátelský a velmi nebezpečný. Tegan, je samotář toužící po svém klidu. Když nezabíjí Škůdce, je uzavřený nejen ve svém bytě v Temnosti, ale hlavně sám do sebe. Ovšem cesta těchto dvou se proplete a vzpomínka na jednu chvíli strávenou pospolu před čtyřmi měsíci je zpět. Tegan této zvláštní ženě zachrání život... nejednou. I když si to odmítá, zjišťuje, že k Elise pociťuje emoce, které v něm naposledy vyvolala jeho tragicky mrtvá žena. Elise do toho upadá bezhlavě, své city k Teganovi netají, ale musí ustoupit stranou, jelikož pomsta ještě nebyla dokonána. Jak se nabručený samotář smíří s tím, že žena, které se snaží vyhnout obloukem, je mu neustále nablízku? A uzná, že ačkoliv je to žena, pomohla mu k vyřešení nejedné záhady? A co na to Elise, dá přednost pomstě, nebo nechá své milované v klidu spát a začne žít život, který si pro držení smutku tolik upírala?

Celkové shrnutí: Při vydání tohoto - tedy třetího dílu, již autorka jistě věděla, že tato série je úspěšná. I když má svou největší slávu za sebou, neustále nás baví a má nám co nabídnout. Tak jako předchozí dva díly, je i tento velmi zdařilý. Kniha je prosycena emocemi, jako jsou láska, touha, strach i nadšení. Lara Adrian má dar napsat dobré postavy a provádět Vás s nimi celou dobu. Nezdálo se mi, že by někde nějaká postava ujela a já si musela dělat starosti s tím, že si vyškubu vlasy. Je to stále dokola, klišé plné nepochopené lásky, obavami o druhé a velikém boji proti silnějšímu nepříteli. Ovšem Procitnutí půlnoci nám přesto dává o krapet více. Na scéně je nový padouch a to ne ledajaký. Dobře popsané scény, ať sexuální, tak i ty bojovné. Nechybí zde pouto přátelství, ani kouzlo mezi upírem a Vyvolenou. Znovu se setkáváme se všemi postavami, které jsou dohromady veliká rodina nejen samy pro sebe, ale už i pro nás. Kniha se velmi dobře čte a než se nadějete, jste u konce. Další díl nám slibuje velkou show a já se těším, až se mi dostane do ruky.
Nezatracujte tuto starou upířinu, protože špičaté zuby nejsou jediné, co Vám může nabídnout.