Těším se na pokračování!

recenze

Čarodějka Antje (2021) 5 z 5 / katerina0699
Čarodějka Antje

Trochu pomalejší začátek, ale nutný, uvede to čtenáře do zcela nového světa. Moc se mi líbí roztřídění čarodějek. Od 3. kapitoly se kniha pomalu začíná rozjíždět. Líbilo se mi pak vše, vedlejší romantická linka i vyšetřování, jak Antje zkoumala pomocí magie předměty a taky kouzla a rituály byly velmi propracované. Co se týká uspořádání světa, myslím si, že by to vcelku odpovídalo realitě. Jiné vyobrazení magických bytostí mi sedělo, líbilo se mi, že autorka má vlastní pohled na svět a neřídí se tím, co již jednou bylo psáno. Přišlo mi ale zvláštní, jak formálně některé postavy mluvily. Přesto mě příběh velmi nadchnul a ráda si přečtu, jak Antje zavede další cesta. Určitě stojí za to si jí přečíst jako oddechovku, ale nečekejte, že by kniha byla nudná. Závěrečné rozuzlení jsem opravdu nečekala a jsem zvědavá, jak se autorka popere s další částí. I když je kniha kratší, budu doufat, že další děj nabídne o něco delší pokračování, které uspokojí všechny mé otázky z prvního dílu.

Mezery a otázky, jež jsem si kladla během čtení, mě jen povzbuzovaly k čtení dalších řádků a doufám, že se dozvím, jak to vlastně všechno bylo.