Ten pravý se objeví vždy, když to nejméně čekáte.

recenze

Samec (2015) / Malous
Ten pravý se objeví vždy, když to nejméně čekáte.
A. Claytonová se dostala do podvědomí čtenářů díky svému velice vtipnému Nabíječi a jeho dvěma pokračováními (recenze na tyto zmíněné tituly najdete u mě na blogu). Když se mi dostal Samec do rukou (v elektronické podobě), moc jsem se těšila, čím mě autorka tentokrát rozesměje. Abych hned v úvodu zmínila, kniha je opravdu milé oddechové čtivo, ale nemůže se rovnat svým předchůdcům.

Rozesmála jsem se. „Prosím tě, mami, nejnebezpečnější ulice v Monterey je ta, v který chybí Starbucks. Ačkoli jsem viděla jeden obchoďák bez pilates studia, a to mi přišlo teda dost podezřelý,“ zažertovala jsem.

Vypravěčkou Samce je mladá, krásná „Miss Zlatý stát“ Chloe, která utekla do malebného městečka před svojí ne-svatbou, snoubencem a příšernou vše-řídící matkou. Chloe touží začít nový život, postavit se na vlastní nohy a ukázat všem, že se dokáže sama o sebe postarat. Miluje zvířata, a proto se rozhodne pomocí starého přítele otevřít útulek pro psy. Poté, co se seznámí s pohledným sexy veterinářem, je o zábavu postaráno. Lucas si prošel podobným zklamáním jako ona a není divu, že se také do žádného vztahu nehrne. Zůstanou pouze přáteli, kteří spolu rádi tráví víkendy a společné noci nebo se mezi nimi zrodí něco více? Dokážou překonat překážky, které jim život a minulost předhodí, nebo skončí se zlomenými srdci?

„Chci peep show! Teď hned. Oficiálně o ni žádám,“ křičel z chodby, když jsem si zapínala letní šaty. „Pozdě! Okýnko se už zavřelo, dveře se zabouchly,“ řekla jsem, došla zpět ke dveřím a vystrčila z nich do chodby jen obnaženou nohu. „Stejně jsi všechno viděl. Teď už nemám co odhalit.“ „Nic jsem neviděl, přísahám. Jen rozmazanou růžovou skvrnu a pak ručník.“ „Rozmazanou růžovou skvrnu – koukám, že holce umíš fakt polichotit,“ sjela jsem ho a on zabručel.

První polovina knihy nám nabízí pohled na osobní život Chloe, její útěk od oltáře, hádky s matkou, odjezd, seznámení se s novým prostředím a cíli a také samozřejmě s božím Lucasem. Abych řekla pravdu, 50 % knihy mě příliš nenadchlo. Bylo to milé, oddechové, celkově příjemná záležitost, ale chyběla tomu jiskra a pověstný autorčin humor, jaký známe z jiných jejích děl. Neustále se zde řešili pitbullové a začalo to být spíše otravné než zajímavé. Romantické chvilky se zde také příliš neobjevují. Celkově byla první polovina utahaná a nic se tam nedělo.

„..Ta oslava bude skvělá, nedělej si starosti,“ chlácholil mě a přitom mě něžně pohladil po rameni. „A jestli začne tvoje máma moc vyšilovat, v autě vozím injekci na uklidnění pro koně. Ta ji zpacifikuje.“ Vyprskla jsem smíchy. „Na tu klidně může dojít,“ připustila jsem a osušila si oči.

Druhá část byla mnohem lepší. Mezilidské vztahy se zde začínají mnohem více projevovat a to na všech frontách. Dojde k několika velice podstatným zvratům, které zamíchají kartami a uvrhnou naše hrdiny do nepříjemných situací. Tajemství vyplují na povrch a dojde i na slzy a bolest. V této části již nalezneme vtipné hlášky, sexy monology, jiskření a zábavu. Romantika a napětí tu přímo teče rychlým proudem a bourá všechny překážky. Nechybí ani malinko akce díky hrdinčině odvážnému a upřímnému srdci. Konec je předvídatelný, ale zvrat předtím také, ale čtení to vůbec nezkazilo.

„Co podnikneme?“ „To je překvapení, ale namočíš se, takže si vem plavky, prosím.“ „Plavky?“ „Všimla sis, že jsem řekl prosím? Nějaký hodně malinkatý a pokud možno průhledný.“ „Lucasi!“ „Dělám si legraci.“ A vážným hlasem hned dodal: „Nedělám.“ „Lucasi,“ varovala jsem ho znovu. „Fajn, plavky určitě s sebou. Jestli budou průhledný, to je na tobě.“

Atmosféra i prostředí se Alici moc povedly. Vykreslení pohádkového přímořského městečka vás úplně navnadí sednout na první letadlo a utéct před tou hnusnou zimou, jakou tu teď máme. Příjemná atmosféra vaši duši ukolébá ke snění a vy si opravdu skvěle u příběhu odpočinete.

„..Chci, abysme bez sebe nemohli žít a nedokázali se od sebe ani na minutu odloučit. Prostě velká láska nebeská, postel pod nimi praská.“

U obou postav je vidět jejich osobní rozvoj a překonání vlastním problémů, které je sužovali. Chloe se ukáže jako silná žena, která není jen krásná, ale také chytrá a Lucas je typickým hrdinou, o kterém všechny čtenářky budou snít. Kéž by šel sehnat v dárkovém balení pod stromeček!

„Původně jich bylo dvanáct, ale hrozně na mě tlačily,“ řekl s nesmělým úsměvem. „Donutový kuličky na tebe tlačily?“ „Abych je prej snědl.“ „No jo, to občas dělají,“ zasmála jsem se a vzala si od něj pytlík s dobrotami.

Samečka rozhodně doporučuju autorčině fanklubu, bude se vám skvěle číst, vaše všední starosti tím na nějakou tu chvíli odplavou. Je to opravdu milý příběh, který nenadchne na 100 %, ale rozhodně nikoho neurazí. Já jsem si ho moc ráda přečetla! Máte chuť na chvíli utéct do slunné Kalifornie a zažít něco nového? Tak šup do knihkupectví pro Samce.

malousesvetknih.blogspot.cz

Komentáře (0)

kniha Samec recenze