Temnota se blíží

recenze

Spáry Chaosu (2004) 4 z 5 / Covenant
Spáry Chaosu

Zatím jsem, co se týče Warhammeru, četl pouze knihy od Kinga. Všechny mě víceméně bavily (jinak bych je ani nečetl), ale byly prostě průměrné. Až moc se v nich jede po zajetých kolejích a schema zůstává stejné, ať čtete o Felixovi, či Ragnarovi. Zde jsem měl tu čest, setkat se s jiným vývojem událostí, kde zlo a dobro není tak čitelné. Postavy se vyvíjí a není jim předem dáno, jak skončí. Samozřejmě čtenář vytuší, ale skvělé je, že není vše černobílé. Nejdůležitější postavy jsou zde - Kurt, který je rytířem u Osterknechtů, tělesných strážců hraběte a je to samozřejmě skvělý bojovník. Je zamilován do další důležité postavy,kterou je - Ursula. Jde o zbožnou dívku, která se potácela od města k městu, až se nakonec usadila v Badenhofu. Nikde jí nebylo dopřáno, aby mohla zůstat. Badenhof sice nebyl vyjímkou, ale našlo se tu jedno místo, kde jí nikdo nemohl vyhnat a tím se stal chrám, uctívající boha Sigmara (to je ten týpek s kladivem). Třetí osobou, která hraje v příběhu klíčovou roli, je Sigmarův templář, známý jako lovec čarodějnic - Marius van Diesl. A to bych už nerozváděl, abych příliš neprozrazoval. Na závěr bych chtěl jen podotknout, že mě trochu mrzí, že se příběh nerozvíjel pozvolna, jako v první polovině, kdy doslova dýchal atmosférou \"zkaženého\" města. Autor totiž zabředl do schema, o němž jsem psal na začátku. Nejde o špatný krok, když jde o Warhammer, ale já bych to viděl trošku jinak.