Temné lži

recenze

Temné lži (2014) 4 z 5 / evasamankova
Temné lži

Tým Forensic Instincts (FI) je plný špičkových odborníků, kteří řeší detektivní případy intuitivně, nestandardně a neúnavně. Na svém kontě mají mnoho úspěšně zvládnutých akcí. Podaří se jim nyní také zachránit život malého novorozeného chlapečka?

Vyšetřovatelé FI jsou bohatou směsicí těch nejlepších profesionálů - bývalých agentů FBI, počítačového hackera nebo ženou se senzibilními schopnostmi. Společně fungují jako vysoce výkonný tým.

Jejich nejnovější případ se týká malého, teprve tři týdny starého chlapečka Justina, který se narodil se vzácnou poruchou imunity. Jeho život visí na vlásku a jedinou naději pro něj představuje transplantace kostní dřeně.

Chlapcova matka Amanda Gleasonová není vinou nemoci vhodným dárcem, ale chlapcův otec by mohl být. Jenže je tu velký problém. Paul Everett se dřív, než se mohl vůbec dozvědět, že bude otcem, za dramatických okolností ztratil a poté byl prohlášen za mrtvého. Aniž by se našlo jeho tělo. Policie se domnívá, že se stal obětí vraždy a jeho mrtvola skončila v oceánu.

Amanda tomu věřila až do nynějška. Názor mění poté, co jí kamarádka pošle několik dní starou fotku, na níž je vyfocený s největší pravděpodobností právě Paul. Je skutečně možné, že pořád žije? Zoufalé matce nezbývá, než tomu věřit a najmout si FI k jeho nalezení.

Na bedrech týmu FI tak leží těžký úkol. Musí najít Paula co nejdříve, protože zdravotní stav malého Justina se velmi rychle zhoršuje a nezbývá mu moc času. S velkou vervou se tak všichni pouštějí do pátrání, které bude více než složité...

Andrea Kane vypráví velice příjemně a s velkou lehkostí. Do příběhu se postupně zapojuje slušný počet postav a celý děj se pořádně zamotává. V jádru jde o podivný developerský projekt, který je řízen lidmi z vyšších kruhů. Kolem plánované výstavby hotelů je velké množství špíny a potřísněné ruce mají všichni - jak odpůrci, tak i příznivci, kteří touží vydělat pořádný balík peněz.

Velkou část děje to skoro vypadá, jako by autorka čtenáře tak trochu tahala za nos. Mnoho věcí nedává smysl, jako by ani nezapadaly do jednoho celku, a některé postavy se chovají až prapodivně. Sama jsem si v průběhu říkala, jak z toho autorka vybruslí, zda to složité klubko polopravd a tajemství rozmotá nějak věrohodně. Ale netřeba se bát. Konec příběhu zvládla Andrea Kane s velkou ctí, protože jedno překvapivé odhalení smysluplně spojí naráz všechny rozporuplné dílky pěkně dohromady.

Temné lži jsou napínavým, lehce romantickým thrillerem. K odpočinku ideální čtení. Doporučuji.