Temné hory

recenze

Temné hory (2006) / Nikolka001
Temné hory
Temné hory vyprávějí příběh o statečné dívce Alexe, kterou již od dětství baví objevovat nové věci a tajemství, která se skrývají za hradbami Bridewellu.
Alexa je chytré děvče a po smrti jejího blízkého se vydává na cestu za tajemstvím, které po sobě zanechal.
Vydává se do světa mluvících zvířat, trestanců, ale také přátel a odvahy. Alexu čeká nelehký úkol. Musí zachránit město a přitom přijít na člověka, který se v Bridewellu skrývá, aby odhalila jeho tajemství, a tím zabránila zkáze, kterou jejich malé město čeká.

Příběh o Alexe Vás zavede do světa, ze kterého nebudete chtít odejít. Okolí a zvířata jsou nádherná a Vaše představivost nezná při čtení hranice. Chtěli byste, aby vše, co se v dějí odehrává bylo skutečné a Vy se mohli smát s malým neposlušným Vaverčákem a hladit kožich vlka, z kterého máte od prvního pohledu strach, ale srdce má velké a krásné.

Tato knížka Vám může připadat, jako jednohubka pro mladší čtenáře. Ano je to pravda. Děj je napsaný svižně, nekomplikovaně a nejste obklopování násilím, akcí a napětím.
Jednoduše při čtení cítíte klid a mír. Ale neznamená, že když je tato kniha napsána jednoduše, tak si ji nemohou přečíst starší čtenáři. Myslím, že každý má v sobě špetku dětství a takovou knihu ocení. Pokud tedy pro něj nejsou mluvící zvířata a města za hradbami příliš přehnaná a dětinská.

Hlavní hrdince Alexe je dvanáct let. Na svůj věk je velice vyzrálá a chytrá.

Já osobně jsem si Alexu velice oblíbila. Je to velice statečné děvče, které je opravdu až někdy přechytralé. Občas jsem si přála být v její kůži. Mluvící zvířata? Taky bych jim někdy chtěla rozumět. Ale ani Alexa jim nemůže rozumět věčně, protože každé kouzlo jednou pomizí.

Další postavy, které v knize vystupují jsou mluvící zvířata.
Murphy, veverčák, který jen tak neposedí. Je velice milý a Alexe velice výpomocný.
Yipes, malý mužík, který Alexu seznamuje se světem za hranicemi Bridewellu. Jako malý o něj lidé neměli zájem a posmívali se jeho velikosti. Proto se rozhodl žít v horách mezi zvířaty.
Darius, vlk, který je oddělen od své rodiny díky hranicím. Je také velmi statečný a milý. Na Alexe mu záleží a snaží se být vždy nápomocen.

Příběh o Alexe určitě doporučuji. Nenechte se odradit zápornými recenzemi a vytvořte si o této knize svůj názor. Možná bude zcela jiný, než ho měli ostatní čtenáři, kterou tuto knihu četli.
Někteří ji nedočetli třeba ve svých jedenácti letech, protože se jim nelíbila, ale naopak třeba někdo ve dvaceti letech si ji oblíbil a rád by si přečetl i ostatní díly.
Já se na další díly opravdu těším.
Tato kniha nezabere příliš času, protože je útlá. Ale dá Vám něco, co ostatní knihy nemohou. Špetku dětství.

Komentáře (0)

kniha Temné hory recenze