Temné a kruté lži

recenze

Temné a kruté lži (2023) 4 z 5 / insta.kniha
Temné a kruté lži

Když jsem si knihu objednávala, získala mě vlastně spíš obálka a název.

Tato kniha nabízí temné a mystické prostředí v bažinách Louisiany, které vás vtáhne a nepustí.
Grey jako hlavní protagonistku jsem si hned oblíbila a dokázala se do ní vcítit. Vedlejší postavy jsou také dobře promyšlené a jejich jednání je srozumitelné.
Příběh je vyprávěn z pohledu Gray z první osoby a vy se zblízka podíváte na její myšlenky, pocity a zoufalé hledání její kamarádky. Trpíte s ní a doufáte, že Elora je stále naživu.
Gray provede vlastní průzkum a narazí na vosí hnízdo, protože každý v malém městě má co skrývat. Zdá se, že i její zesnulá matka s tím má něco společného, když se objeví tajemný cizinec, Gray se přiblíží pravdě blíže, než by si přála.

Prostřednictvím vizí na začátku každé kapitoly autorka buduje napětí od první stránky, které se pomalu zvyšuje a hromadí až na samotný závěr. Tak, jako samotný styl psaní, se mi líbilo, že tato kniha jednoduše ukazuje, co dokážou pomluvy. Opravdu jsem až do konce nemohla říct, kdo je viníkem a pořád jsem z toho rozuzlení v šoku. Zejména závěrečná scéna se mi líbila a musím na ni vzpomínat.

Suma sumárum, knihu doporučuji každému, kdo má rád temné hádanky a záhady.