Tarot keltských draků

recenze

Tarot Keltských draků (2014) 5 z 5 / RenataP
Tarot Keltských draků

Tarotové karty s tématikou keltských draků doplňuje knížečka, ve které najdete příjemné úvodní čtení, jak o tarotu obecně, tak i o symbolice draků. To samo o sobě docela hezky naladí a dá vám vědět, že jde o symboliku, v níž také existují živly, úkoly - někteří draci patří vodě, jiní ohni a každý má jiné silné stránky.
Kdo zná karty s anděly či jinými bytostmi, tak pozná, že to dělení je přibližně stejné.
Zde jde znovu o to naladit každý význam karty na tyto dračí symboliky a umocnit tak naši představivost.

V knížce dále najdete jednotlivé popisy karet, které jsou hladivé, jemné, plné příběhů a představivosti, která znovu pomůže naladit se na významy a snáze je promítnout do otázky nebo situace, kterou řešíme.

V karetní sadě pak najdete krásné ilustrace, jemné, velmi přehledné a v bílém naladění.
Navíc tu jsou dva návody na výklad karet: vliv minulosti a vliv živlů. Na nich si vlastně hned můžete nějaký výklad vyzkoušet.

Osobní zkušenost:
Karty jsou to velmi silné a hluboké a protože s nimi trávím už několik let, mohu říci, že je ráda beru do ruky v slavnostnějších chvílích, nebo když to tak cítím. Neberu je jako úplně všední tarot, snad pro tu zvláštní symboliku, která potřebuje klid na naladění. A jak roky plynou, i významy a hloubky se mění... stále je v nich něco nového.

Patří ke stálici na tarotovém trhu a plným právem!
Liší se, odlišují se tak, že každý hned ví, o jakém tarotu mluvíte!