Tammara Webber - Easy?

recenze

Easy? (2013) / Stefanie G.
Tammara Webber - Easy?
Láska není absence logiky
Ale logika prozkoumaná a přepočítaná
Rozžhavená a zakřivená
Aby se dobře vešla do záhybů srdce

- Easy?, str. 211

*Linie děje*
Jacqueline je mladá hezká dívka, která v posledních týdnech nemá zrovna velké štěstí v životě. Její přítel se s ní rozešel a ona je ztracená. Pak navíc přijde ta zlomová a nečekaná noc, kdy ji napadne někdo, koho zná. Nebýt Lucase, vše by dopadlo jinak. Nejen, že se cítí slabá a ponížená, ale navíc na toho kluka, co ji zachránil, ještě naráží ve škole. Na sebevědomí jí to moc nepřidá, a k tomu všemu jí hrozí, že propadne z ekonomie. Profesor jí nabízí možnost doučování u svého asistenta Landona a ona se jí hned chytá.
Děj se točí kolem Jacqueline, kolem toho, jak se vyrovnává s rozchodem, s napadením a s tou nepochopitelnou přitažlivostí toho potetovaného kluka, který bez mrknutí oka málem vymlátil duši z útočníka, co jí chtěl ublížit. Když se věci začnou komplikovat a nic není tak, jak si čtenář ze začátku myslel, nestačí se divit.

*Postavy*
Jacqueline je ústřední postavou, která vypráví celý příběh. Občas mi hlavní hrdinky nesednou, ale u ní to tak nebylo. Ne, že by byla úplně úžasná, to zas ne. V mnoha věcech jsem s ní nesouhlasila, ale nebyla nudná, protivná a ani blbá. :) Její nejlepší kamarádka a spolubydlící na koleji, Erin, je přesně to praštěné trdlo, které každému vykouzlí úsměv na rtech. Pak je tu Kennedy, ex přítel Jacqueline, který si myslí, že je eso a že se prostě musí vybouřit, dokud má čas. Pan Heller, učitel ekonomie, který překvapí víc, než by se dalo očekávat. A pak je tu Landon, jeho asistent, který je tak okouzlující, až to Jacqueline mate hlavu. V neposlední řadě nesmím ani zapomenout na šarmantního, nebezpečného, ale přesto přitažlivého a tajuplného Lucase. Na něj mi slova prostě nestačí. :) Jako poslední stojí (či nestojí) za zmínku Buck. Kluk, který může za všechno.

*Můj pohled na knihu*
Je toho tolik, čím bych chtěla začít, ale nevím jak! :) Stále jsem ještě emočně vyčerpaná, jak jsem knihu dočetla včera večer jedním dechem, i když jsem to tak neměla v plánu. Chtěla jsem si ji vychutnat, protože už od začátku byla výjimečná! A to doslova. To, jak se Tammara vůbec nemazlí se začátkem a hned přistupuje k závažnějšímu tématu a k hlavní věci, která celý příběh vlastně rozjela, je neskutečná! Rozhodně jsem nepočítala s tím, že se tak brzy seznámím s hlavním problémem. Už to bylo samo osobě jiné než knihy, které jsem četla předtím.
A pak, když se objevil Lucas... No... Jak to říct... :) Od té doby, co jsem četla Božského bastarda (recenze zde), jsem nečetla žádnou knihu, kde by byl tak silný náboj přitažlivosti, jako právě tady mezi Jacqueline a Lucasem. Některé části jsem tak hltala, že jsem zapomínala dýchat a pak jsem byla zklamaná, když jejich setkání skončilo. Emoce jsem měla nepnuté jako kšandy a to po celou dobu, co jsem knihu četla!
Navíc mi už dlouhou dobu chybělo něco, kde děj není jen jednosměrně zaměřený a Easy? je knihou mnoha tajemství a utajovaných a překvapivých závěrů! Od půlky jsem měla jen každou chvíli zvednuté obočí a říkala si "Cože?!" nebo "Páni!".
Kniha pro mě byla jednoznačně jedním z příběhů, které mě uchvátily, emočně rozhodily, a na které jen tak nezapomenu a ráda se k Easy? vrátím.
Jen na jednu věc jsem po celou dobu v knize čekala. A to na tu, kdy se objeví ten problém s tím v anotaci zmiňovaným stalkingem. To byla jedna z věcí, které mě na anotaci zaujaly. A pokud jste na tom, jako já, nejspíš budete také očekávat, tak co, kdy se to stane? Kdy se to vyhrotí? Kdy ji začne útočník pronásledovat? V půlce knihy si budete říkat, že to je divný, že už do konce moc nezbývá a pořád žádný stalker. A tak to je. Příběh o stalkingu to není, klamala bych, kdybych řekla, že ano. Ale na určitý způsob pozorování narazíte. Nejspíš si pomyslíte, že to je celkem síla, ale není to přímo forma stalkingu. Alespoň ne podle mě.
I přesto je kniha úžasná od začátku do konce. Příběh plyne před očima a já jsem jen litovala, že mi tak brzy utekla. Ta energie, napětí a silná přitažlivost mezi hlavními hrdiny je nepopsatelná. (Možná proto bych knihu doporučila až tak dívkám 16+.) A když pak přijde zvrat, který nečekáte, je to prostě to, co dělá úžasnou knihu úžasnou. A když už je těch zvratů a tajemství víc, než jste si vůbec uměli představit, je to nepopsatelné!
Easy? můžu jen a jen doporučit a Tammaru Webberovou pochválit za tuto úžasnou knihu. Rozhodně si nenechám ujít další její příběhy! A to především i Lucasův příběh v podobě knihy BREAKABLE.

Celá recenze včetně úryvků zajímavostí a dalších informací na stefanie-g-books.blogspot.cz

Komentáře (0)

kniha Easy? recenze