Takto dľa mojho názoru vyzerá braková literatúra. Len neviem, či týmto názorom túto brakovú literatúru neurážam.

recenze

Nikola Tesla a Albert Einstein na cestě časem (2012) odpad! / Dotcom
Nikola Tesla a Albert Einstein na cestě časem

Krátke zhrnutie deja: Tesla, Einstein,  6 ročný inteligentný človiečik, ktorý svojimi postrehmi, sťa by z oka vypadol svojim rovesníkom z amerických filmových trhákov (nakoniec sa stane žeriavnikom (napadá ma Soptík - aj tak budem požiarnikom) a jeho strýko trpiaci narkolepsiou (jpomerne neobvyklá porucha bdelosti, keď človek nekontrolovateľne upadá do spánku, aj keď nie v takej podobe, ako predstavil R. Atkinson (to je to pán Fazuľa) vo filme Milionový závod - Rat Race - tak teda táto štvorica cestuje v čase v stodole- sic! - na zamrznutú Antarktídu, ktorú Tesla len tak pre nič za nič rozpolí, tu sa stretáva s wikingmi na plachetnici, hlavný wiking svojim mečom pokračuje v deštrukcii Antarktídy. Teda zhrnutie - autor knihy konfabuluje na základe pár prečítanych útržkov z kníh Ludvika Součka, matnom podvedomí o Filadelfskom experimente (je to jednotná teória poľa pán autor, nie zjednotená. Zjednotené sú Spojené štáty a klaka Vašich prívržencov voči konštruktívnej kritike. Je zrejmé, že autor má v obľube Trosku, za čo ho pri jeho veku chválim. Doporučil by som mu aj Babulu, teda aspoň jeho knihu Signály z vesmíru, aj keď je poplatná dobe a obdivom k socializmu.

Gramatika: autor ma problémy so stavbou jednoduchej vety, veta rozvitá je už ľahký problém, súvetie sci -fi. O slovoslede a pomerne častých hrubkách škoda hovoriť.
Znalosť fyziky: Neočakával som stručnú históriu času od Hawkinga, avšak toto dielo podliezlo všetky laťky. Životnosť slnka, ako všetci vieme je 6 miliónov rokov, píše autor, ale akosi to zabudol vysvetliť dinosaurom, ktori prežili "niekoľko sĺnk". Hovorí Vam niečo pán autor Jura, Krieda, Pangea? Prezradím Vam zdarma, že vek Slnka sa odhaduje cca na 4, 5 miliardy rokov a hranica sa stále s novými poznatkami posúva a jeho trvanie dľa predpokladu vedcov je cca ešte raz takto dlhý úsek. V tomto ste sa trošilinku sekol.
Naše slnko postupne po 6 miliônoch rokov vyhasne a zem sa zmeni v kocku ľadu. Ak dôjde k zániku drahý sčítaný autor vyparíme sa, zhoríme. Žiarenie dľa autora delíme na infračervené a katódové (autor mal na mysli pravdepodobne vznik X Ray paprskov teda Rtg žiarenia, ale aj vtedy je tu ešte Comptonov rozptyl, tvorba pozitronový párov, ale toto je už skutočne z iného súdku - v tomto veľdiele lietame v stodole, rozdeľujeme Antarktídu (ozaj vysvetlil som pani V, že je to niečo ako Europa, ale trošku južnejšie?) teda presnejšie ju rozdeľujeme v letnom oblečení a pritom daváme do laty mimozemšťanov aj wikingov - pakáž jedna, čo nám bude v knihe zavadzať. Ďalej poznáme Orion, Plejady a ine Galaxie.  Predvčerom okolo mňa preletela galaxia Apophis, tak som sa zľakol, pán autor. Jednoducho tieto neznalosti sú v dobe netu hanbou. Google to istí.
Úvaha:: Nie každý máme nato splodiť nejaké písomne dielo, respektíve máme, ak nemáme dostatok sebareflexie. Pán autor, ale písanie si pochvalných recenzii samým autorom a okruhom blizkej klaky je skutočne smutné. Napádanie potom autora recenzie je len dovršením megalomanie.
Grafická stránka: ako neuraziť autora kresieb. Na základke som mal okolo seba lepších výtvarnikov. Vtedy mali asi 12 rokov.  Na druhej strane celkom zaujímavý prebal knihy.
Zhrnutie a snáď konečne aj konštruktívna kritika: Pán autor, nepíšte, ak tak pre okruh tu sebe verných, ktorí ma následne nazvú podvodníkom, či násťrocným deckom a preboha neporovnavajte sa s Viewegom a Kingom!!! Ak nastavím akúsi pomyselnú časovú os, kde naivné diela Trosku dáme do obdobia pozdnej puberty, pán Neff bude skoro v dôchodku,  tak toto veľdielo by som charakterizoval orgastickými sťahmi po koite. A aj ten sex stal za h....
Autor je lekár, má 55 rokov, žije striedavo v ČR a SR, má prečítanú prakticky celú old school Sci-fi od Asimova, Heinleina, Herberta, cez Strugackich, Lema (p. Fejfekovi doporučujem Sumu technologiae) až ku Kingovi, Prestonovi, Berymu, Brownovi atď obľubený autor a kniha Catch XXII - Joseph Heller. Ale miluje tiež Patchetta, Sapkowského, Pilipjuka. Prečíta si rád aj Viewega či Matkina. Ulietava na Douglas Adamsovi, miluje Monty Pythonov, počúva Pink Floyd, Emerson, Lake And Palmer, Yes, Jethro Tull, ale i Led Zeppelin, Deep Purple, Katie Meleua, Iné Kafé, Slíže, Jarek Nohavica atď. Najhoršia kniha v živote - práve zrecenzovaná. Spotreba sedatív počas čítania knihy 30 tbl Lexaurín 5 mg. Ešte mu chýba sto strán.

18.10.2014

Tak knihu mám doma z knihovny a jsem na ní zvědav. Nicméně poté, co jsem viděl, že autor se stačil rozdělit na dalších 11 persón, aby to vyhypeoval vysokým hodnocením, přemýšlím, jestli jí pak v závěrečném resumé já zas neuberu. :-)

Mlha
23.01.2013

Zajímavý, když se člověk mrkne na hodnotitele téhle knihy, tak všichni (až na Dotcoma) dali 5 hvězdiček, všichni se zaregistrovali v posledních 20 dnech a všichni mají přečtenu jen tuhle knihu. Pardon, teda až na Wallianta. Ten přečetl všechny 3 své knihy a všem dal plné hodnocení. Zdá se, že si tu někdo dělá nekalou reklamu. Že by Nikola Tesla? Nebo snad Albert Einstein? Nebo nedej bože sám velký Walliant? Díky Dotcome, že ses obětoval a nenechal si to pro sebe.

Mlha
22.01.2013

Vyprdni se na ně (něj) Dotcome. Vždyť si celou dobu píšeš s autorem knihy, který si sám pochvalné recenze rozdal kam to šlo.
Jen pro ilustraci:
gulliver.0 - profil založen 3.1.2013 - kniha přečtená 1 - kniha ohodnocená 1
Mamomir - profil založen 10.1.2013 - kniha přečtená 1 - kniha ohodnocená 1
Evelína Violet - profil založen 16.1.2013 - kniha přečtená 1 - kniha ohodnocená 1
Která knížka to asi tak je, co? To bys neuhádl.
O kus níž už tohle odhalil LordSnape, tak se nerozčiluj nebo na těch sedativech zůstaneš.
Vždyť se ta knížka nedá ani nikde koupit, on jí totiž nikdo nechce prodávat.

17.01.2013

vyprdněte se na ně Evelino!! Vždyť je to blázen. Hodnotí knihu,kterou ani necetl.

17.01.2013

Pani Violet alias autor, prečo autor - to je zrejmé z nasledujúceho - predpokladám, že taká intimnosť, ako finálna úprava knihy môže byť známa len autorovi Ad1. Stránku autora som citoval. Sú tam uvedené aj jeho ďaľšie diela, tie som však nečítal a tak no comment. Ukážka je z recenzovanej knihy na stránkach autora. Adresa viď nižšie. Užma nebaví ju dookola googliť. Je zaujímavé, že sa stránka v priebehu týchto diskusii mení. V knihe už odstavec s prednostom nie je. (vôbec ma netešilo, že som za cez tie dristy musel znovu prekúsať, ale áno, v knihe sa pán prednosta nenachádza.) Na druhej strane som doslovne citoval, že skopírovaný úsek je zo stránky autora. Takže... Nechutná recenzia je táto Vaša vlastná
"GENIÁLNÍ!!!!Van, 22.11.2012
Zapomeňte na kiha Muraka Haruky, či Michala Viewega! Prej bestsellery, chachacha! Tohle je kniha, kde zaplujete do děje takovou rychlostí, jako když sletíte z tisíci metrů do moře. Totálně poutavý děj, úplně spalující na každé stránce plné překvapení! Kompletní biografie nejen Einsteina, ale především Tesly je obsažena v této 330 stránkové knize dopodrobna, až se to zdá nemožné! Neskutečně rozplétající konec vás šokuje na posledních cca 100 stranách a vrcholíí dech vyrážejícím prohlédnutím něčeho zdánlivě nemožného!! Kdo je ten Walliant??? Neznám ho! Ten musí psát, psát!!!!! Ten šlape na paty nejžádanějším českým autorům a dobře jim tak! Beztak píšou jen pro prachy a samý blbosti, které jsou nezáživné a nudivé: Bravo! TOHLE, TO JE SAKRA SKUTEČNÁ KNIHA!!!
2. Áno, čeština nie je špatná. Čeština je krásny jazyk. Špatná čeština je len vo Vašej knihe.
3. Samozrejme, že som upozornil ľudí na tento brak. Predsa len čiastka 400 kč nie je málo a dľa môjho názoru by v knihe mala byť poukažka s obrazom Bedřicha Smetana, ako kompenzácia. A samozrejme moje prvé recenzie viedli na stránku databaze knih a Kosmasu. Pán autor, toto je moja prvá recenzia knihy. Verte, neverte. Mojou doménou je skôr rocková hudba.
4. Nevkladajte mi sem nejaké konšpiračné teórie. Knihu som dostal na Vianoce - bohužiaľ omylom. Ježiškovi som ju síce poradil, mysliac si, že sa jedná o literatúru faktu. Stačí táto odpoveď. Čo sa týka veku dieťaťa v knihe, tu sa bez mučenia priznávam - má okrem iného 12 rokov. Zmýlila ma jeho - Benova - spomienka ako si vo veku 5 - 6 rokov samozavraždil brášku, ako aj oslovovanie chlapečku a malý chlapečku - mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa.
5. Ďakujem za uznanie. Ak sa dostanem k podobne zlej knihe, určite Vám necham kontakt na recenziu na Vašej nevašej estránke.
Ešte taká slovná hračka nakoniec. Vaše komentáre sú len totálnym bazirovaním na mentalite abolutného kompromisu, evokujúce ad absurdum, z momentálnej juxtapozície daného individua, nominovaného, ako homo grafomanis Wallianti. ;0)

16.01.2013

Dotcome, z toho se jen tak nevykroutíte. Co jste si navařil, to si taky sníte. Já zde bojuji za to, čemu věřím skrze přečtenou knihu. Učili mě to, že za všechno, čemu věřím, musím bojovat až do konce. Vy jste pošpinil kvalitní dílo, a to vám nikdy neodpustím, ať jste kdo jste. Za co ale bojujete vy? Na internetu jsem skutečně nalezla několik vašich špinavých recenzí, všechny stejné, jakoby vám nešlo o informovanost čtenářů, ale o pošpinění. Je to až příliš jasné a průhledné, chápete mě?
Nyní to shrnu pro ty, jež ztrácejí pojem, co se zde vlastně děje:
Takže za
Nejdříve zde napíšete nechutnou recenzi staženou z netu z nějaké pochybné stránky a vydáváte ji za úryvek z knihy. Když vám říkám, že je falešná a v knize to tak napsané není, hádáte se několik dní, že je a je. Teď už asi uznáváte, že například slovo přednosta tam není ani jednou?
Celou dobu tvrdíte, že v knize je špatná čeština. Já tvrdím, že v knize je úžasný slovosled od počátku až do konce a nezpozorovala jsem tam ani jednu gramatickou chybu. Toto vaše tvrzení jsem vůbec nepochopila.
Proč recenzent, to jako vy, kterému se kniha nelíbí, recenzuje bleskově na všech možných serverech o největším braku pod sluncem? Říkám zde přede všemi upřímně, že kniha má své slabiny, ano, jsou tam nesmysly, jako všude. Ale to nemění nic na skutečnosti, že v knize převažuje tolik krásných, ušlechtilých, hodnotných myšlenek a informací. Kdybyste hned zpočátku napsal svůj názor zde, slušně a normálně, jako rozumný člověk, ještě bych vám poděkovala a ráda si s vámi o tom popsala. Proč jste tedy tak extrémně zaútočil právě na tuto knihu z mnoha? Za tím něco vězí, ale vy mi to nepovíte, že?
Po několika dnech argumentujete stránkami, což dokazuje, že v této chvíli už knihu máte, ale buď jste si ji narychlo opatřil, anebo jste ji měl od počátku a vůbec ji nepřečetl. K tomu mě dovádí několik nezvratných argumentů. Přednosta v knize ani jednou není, vy jste celou dobu tvrdil, že je. Takové slovo ale by jste si musel zapamatovat. Pak jste napsal do nově upravené recenze, že příběh je o 6 letém chlapci a jeho strýci. Já vám říkám, že v příběhu není ani jednou 6 letý chlapec. Není tam 7, ani 8, ani 9, ani 10 letý! Chápete mě? Vy jste knihu jen prolistoval a popisujete zde útržky vytržené z kontextu, jako například o tom Německu, či Praze a Čechách. Ale už jste čtenářům zapomněl sdělit, že to jsou skutečná slova a myšlenky Alberta Einsteina.
Snažím se být spravedlivá, ale je mi z vás doslova špatně, zhnusil jste se mi, to vám říkám na rovinu. Pokud vám to ale dělá takové potěšení, je nezbytné, aby před vámi bylo lidstvo varováno. I když souhlasím bezesporu, že recenze můžete psát zajímavé a už z pouhé zvědavosti si je vždy přečtu. U mě jste jen prolhaný lhář.

16.01.2013

Pani vilu Amálku: Predpokladal som, že dodatok k recenzii budete brať osobne. Áno, toto v knihe hovorí Einstein. Nevadia Vám nelogičnosti na dvoch po sebe idúcich stranách od zatracovania nemcov a chvály čiech po presný opak o pár riadkov ďalej? Je možný taký briskný názorový skok u jedného z najväčšiích géniov? A zosmišňovanie nechajte prosím na čitateľoch. A nepravidivé informácie sů vyňatky z knihy. Nezavadzajte prosím. /zavádzať - význam slova - zaviesť iným smerom - myslená diskusia/ A už naposledy - odmietam tu naďalej diskusiu. Moj názor na knihu bol napísaný. Nikomu nevnucujem svoj názor. Ukážky sú priamo z knihy - sú uvedené čísla stránok. Podľa mňa je kniha jednoduchá zlá. že sa niekomu može páčiť? Samozrejme, každý máme iný vkus. Niekomu sa páči film Kameňák, pre mňa je to zmes primitívnych vtipov. Mne sa páči Život Briana od Monty Python, iní mu nemožu kvoli naboženskej tematike prísť na chuť. Každý sme predsa iný. Ak niekto bude chcieť, knihu si kúpi, možno už len pre jej nagatívnu kritiku. Takže som vlastne knihe urobil reklamu a zdarma. A nikoho neurážam, pani Violet. Názory prezentované v recenzii sú moje vlastné. Možu sa od vkusu iných ľudí isteže líšiť. Ukážky z knihy na tejto strane pochádzajú zo stranky autora, citácie z knihy sú ostrankované. Prajem autorovi len to najlepšie. Veď kritiky sú aj nato, aby sa človek zamyslel nad svojou prácou.
Koniec.

15.01.2013

Och, promiňte, vážený pane, ale dovolte, abych uvedla základní souvislosti, protože je zřejmé, že už plácáte páté přes deváté, aniž to má hlavu a patu.
To vy jste napsal tuto recenzi, kterou by chytrý lékař nikdy tak hanebně nenapsal :-) Jestli vy jste lékař, já jsem víla Amálka. Potom ukázka o Němcích a následné věty v této poslední ukázce, tu říká samotný Albert Einstein, který tyto názory sdílel veřejně už za svého života a netajil se s nimi. Možno nalézt v historických záznamech.
ZNOVU SE POKOUŠÍTE LHÁT ZDEJŠÍM ČTENÁŘŮM A PODSTRKUJETE JIM NEPRAVDIVÉ INFORMACE!
Dále nevím, jaké zákony platí na Slovensku, ale zde se akorát zesměšňujete.
Mimochodem souhlasím, že můžete napsat svůj názor, to je dokonce úžasné! Ale z vás sálá taková nenávist, a nevím, jestli to cítím jen já, anebo i ostatní, ale vůbec se mi to nelíbí. Tak jak to bude pane Dotcome? Kde je ta pravda, které se snažím dobrat? Moc ráda si poslechnu vaše další důkazy a proslovy, prosím.. :-)

dusty
15.01.2013

Hezká debata :D Knížku jsem nečetl a pokud jsou ukázky autentické ani nebudu. Bojiovat za knihu nebo proti ní je zbytečné. Lidičkové, čtěte si, co je Vám libo. Jen malá poznámka pro Dotcoma. Pocit vlastní důležitosti (" Vyprosím si tykanie, drahá pani V. ") je příma cesta do pekel. Zastav se někdy před zrcadlem a od srdce se zasměj. Recenze piš dál, protože jak už jsem napsal, jsou-li ukázky autentické, pak je to děs. :D

14.01.2013

Pre pani Vilotet. Vyprosím si tykanie, drahá pani V.
Str 69 rozdodně áno! Tyto konflikty...
Str.90 Zanechal další práce o kvantové...
Str.138 konec teprve stvoříte pane Teslo. Atď.
Ako vidím celý prvý náklad bol rozobraný. Pani Violet má polovičku, ja druhú. Ale ja varujem ostatných pred nákupom tohoto braku, pani Violet, ja som knižku nezobral z tých, čo Vám ostali nepredané, alebo ste ju dostali darom, ergo snáď sa Vám skutočne päči. Možné je všetko, ako aj to, že stránky autora na nete sú podvrhom, rovnako je asi podvrhom aj jeho facebookový profil, kde je rovnaká fotka. V tomto prípade autorovi doporučujem obrátiť sa na privacy police. V prípade ďaľšieho nactiutrhačského príspevku k mojej osobe neváham osloviť príslušné orgány. Týmto žiadam aj admina stránky k zjednaniu nápravy a kladiem mu otázku. To skutočne, ak človek v dobrej viere napíše, čo si myslí o určitom diele, za ktorý vysolí nehorazných 400 Kč a chce varovať ostatných, musí počítať s tým, že tu bude napadaný zborom autorových rektoskopov?
Ale neodpustím si ešte jednu perličku z knihy. Pre p. Violet str. 88. 'Překvapila mě nevraživost proti němcům pak jsem přiznal, že necitliví,nerozumní a tupí Němci se nemohou srovnávat s mírumilovnými, citlivými a pozornými Čechy'. O stránku ďalej. 'Nastal čas návratu do Curychu, který se s polobarbarskou Prahou nedal srovnávat. A ďalej. 'Mým úmyslem není skončit v Praze jako jeden z tých chudáku. ' ,tá istá stránka, 'Český cisár František Josef. ' - toto som našiel na cca 1000 znakoch. A dosť. Už ma skutočne nebaví sa prieť s fanklubom autora, vydavateľstva, či za čo sa schováva p. Tomáš Fejtek.

paulhunter
14.01.2013

Tak koukám, že je tu jen další pětihvězdičová propagace. Ale s tím my tu už na Databázi knih máme zkušenosti. Vždycky se to provalilo.

14.01.2013

I já se nestačím divit, protože každý, kdo knihu tady chválí, nemá v přečtených nic jiného a tak to vypadá na účelný profil k obraně. Až mi řekne názor nějaký normální uživatel, s vyplněným profilem, pak si nebudu klepat na čelo. Jen mi řekněte vy mudrlanti v jakém vyšla kniha nákladu, když už je teda vyprodaná. 500 kusů samonákladem střídmě odhaduji. Hotový bestseller. :-)

gulliver.0
14.01.2013

koukám a nestačím se divit. Měl sem tu čest přečííst knihu jako jeden z prvních a je brilantní!!!!!! Co nácek nadělá škody, zas ale na druhou stranu je to dobrá rekllama.. Trochu nadělal ostudy Slovenským kolegům a gentlemani z databaze už mlčí, co na začátku měli plno řečí.. Hold, samo o sobě už svědčí to, že kniha byla vyprodána od vydání do měsíce. Proč by si autor dával hvězdičky, když je za vodou, :-))))) už ho vidím jak tady sedí a dává si hvězdičky, zatímco další chystané knihy za něj píše asi bůh :-)))))
Tohle je na veřejnou omluvu, dotcome!!

14.01.2013

To je milé. Tak já si tady píši s dětským tvrdohlavcem, hehe :-) A to jediné tě omlouvá, protože jinak bych tě asi musela vytahat za uši.
Prosím tě! Ta tvá stránka není oficiální autorovou a není ani neoficiální. Někdo si tam dal dvě fotky z google a nějaký výňatek, kdo ví, kde to dotyčný sebral. Víš, kolik je takových článků po netu? Prober se, chlapče!
Knihu mám před sebou otevřenou. Náhodně otevírám strany, které začínají takto:

Str. 69: Rozhodně ano!
Str. 90: zanechal další
Str. 138: konec teprve
Str. 252: znáte mě?
Atd., atd…
Chápeš, chlapče? Knihu jsi nikdy neviděl a znovu ti říkám, že v celé knize jsem ani jednou neviděla slovo přednosta. Takže v pořádku, protože jsem ráda, že knihu nenazval brakem nějaký literární expert. To bych vážně nevěděla, zda jsem nenormální já, anebo on.
A buď rád, že jsi zde v anonymitě, jinak by si tě ti, co knihu četli, zřejmě dali k snídani :-)

14.01.2013

Ad Evelina Violet - predpokladám, že dokážete nájsť na stránke autora slovo prednosta v diele. Je zrejmé, že knihu ste vobec nečítala.

14.01.2013

Tak prosím - odkaz priamo na stránku autora: http://www.walliant.estranky.cz/ - stačí kliknúť na reklama na knihu Nikola Tesla...
Pre istotu ešte raz copycut stránky autora - výňatok nie je celý, komentár je obmedzený počtom znakov:

„Už to slyším, slyším to!“ vykřikl náhle Nikola.
„Co – co slyšíš?“ nechápal Albert a otáčel se na všechny strany, ale neslyšel nic.
„Cožpak to neslyšíš?“ volal nepříčetně stařec a zacpal si uši dlaněmi. „Je to šílené a hrozné! Všude slyším pískání, klepání, bušení a tisíce jiných zvuků! Bože, nebo je to snad v mé hlavě? Nedokážu to rozpoznat a nezajímám se o to! A co vzorec! Musím na to přijít, musím!“ otočil se k tabuli a s novým zápalem začal počítat.
Einstein viděl, jak starci znovu vyhrkly slzy a pochopil, jak nesmírně ten člověk touží po vítězství. Když uplynula hodina, Tesla již křičel hlasitě, opakoval si vzorce popředu i pozpátku, a sotva si uvědomoval, že popsal dobrých třicet metrů tabule. Ovšem to nebyla tabule běžná, jakou známe ze škol, nýbrž její výška se zvedala pět metrů ke stropu. Proto se vědec pohyboval na jezdícím žebříku, aby vzorci zaplnil všechny plochy. Neustále znovu a znovu omílal své výpočty výkřiky, mluvil sám k sobě a pokládal si záhadné otázky. Chvílemi rozmlouval s démony a snažil se je zachytit kolem sebe, přičemž jim pokládal nesrozumitelné otázky. Vůbec si nevšímal mimozemšťanů v čele s přednostou rady, kteří ho pozorovali udiveně již delší dobu. Einstein starce neustále zklidňoval, ale již chápal, že všechna jeho varování přicházejí vniveč.
A potom zcela nečekaně Tesla vykřikl z plných plic:
„Mám to! Konečně - konečně! Rozluštil jsem tajemství virtuálního kina! Všichni mě poslouchejte! Věc se má tak, že - -“
- - A všichni poslouchali, avšak ve skutečnosti jeho objevu předcházela ještě jedna maličkost - -‘
„A dost!“ vykřikl jsem a zaklapl knihu. Pohlédl jsem na Rotrimiu a zvolal: „Rychle za Teslou! Musíme mu ukázat knihu a říct mu všechno, co jsme zjistili!“
„Jak si přeješ, Bene. Tedy pojďme rychle!“
Utíkali jsme k výtahu a následně se ocitli ve vědeckém sále. Spatřili jsme Teslu chodícího kolem s rukama ve vlasech, takže vypadal jako člověk na pokraji zoufalství. Opodál postávali mimozemšťané s Einsteinem a vedle nich byl strýček s Telou. Všichni mlčeli a sledovali vynálezce. Křičel jsem na ně zdálky:
„Pane Tesla! Pane Tesla! Vy jste to dokázal!“
„Co – ha, to jsi ty, Bene! Myslel jsem, že dokázal, ale pak jsem si uvědomil, že mi schází ještě jeden klíč. Ale – ale moment! Jak to víš, nebyl jsi tu?“
„Zde!“ vykřikl jsem a podával mu knihu.
„Co je to?“
„Kniha, ve které se píše všechno, co jsme dosud zažili, ale také to, co teprve zažijeme.“
„Co to blábolíš, kluku?“
„Mluví pravdu!“ ozvala se za mými zády Rotrimia. „Četli jsme společně až do chvíle, kdy jste vykřikl na schodech, že jste rozluštil záhadu kina.“
„Hrome! Teď už nerozumím ničemu!“
S těmi slovy otevřel knihu a počal číst:
„A všichni poslouchali, avšak ve skutečnosti jeho objevu předcházela ještě jedna maličkost. Tesla si neuvědomil, že zapomněl do svých rovnic započíst neprostorové lineární kontinuum. Jen podvědomě tušil, že je velmi blízko svému klíči k otevření bran virtuálního kina - -“
„Dál nic není!“ zvolal Tesla a listoval stránkami, které se leskly prázdnotou. „Tady to končí, Bene!“
„Končí?“ nechápal jsem značně otřesen.
„Co to znamená?“ mumlal pro sebe stařec.
Einstein se chopil slova:
„Možná by to mohlo být - -“
„- - Co?“ přerušil jej nedočkavě Tesla.
„No, napadlo mě, že základní jednotkou času je sekunda, jež je definována dobou trvání 9 192 631 770 period záření. To - -“
„- - To odpovídá přechodu mezi dvěma hladinami velmi jemné struktury základního stavu atomu cesia 133,“ skočil mu do řeči stařec, „a ta předpokládá cesiový atom v klidu při teplotě přesné nuly. Avšak není-li taková teplota, což v cestování čase nemůže být, dosahuje jiných hodnot. No jistě! A ty hodnoty musíme spočítat! Alberte, napadá tě něco?“
„Bohužel, příteli!“ bránil se rukama Einstein. „Nejsem Bůh!“
„Tak to je konec,“ povzdechl zničeně Tesla a usedl na zem. „Kdybych znal ten vzorec, dokázal bych podle něj vypočítat přesné hodnoty a zavést je do systému kina. Takto jsme v koncích.“

Dotcom:

Dobrá, odhalil jsi mě, jsem Waliant, chceš-li :-)
Ale ukončíme to zde, až my dospělí řeknem...
Ty jsi ale skutečně podovodník, zřejmě poberta. Vždyť v té knize je to napsané úplně jinak, než uvádíš :-) Dokonce tam ani jednou není titul přednosta. A celé je to napsané sice podobně, ale ty sis upravil věty a slova, uvádíš zde pro všechny lživé informace..
Takže šup šup, ven s tím. Copak ti autor udělal tak hrozného? Přiznej se nám :-)

Yalka
13.01.2013

Vypadá to, že autor dílka "Nikola Tesla a..." trpí mnohočetným rozštěpem osobnosti :-)))

13.01.2013

Uzatváram svoje vyjadrenia k tejto téme. Ďakujem za hodnotenie p Mamomirov na Heureka.cz - sám autor?, kde reakciou na moje hodnotenie je veta dotcom je podvodník. Tým sa myslím kruh úplne uzavrel. Osobne si myslím, že svet by mal byť pred podvodníkmi varovaný, nie snáď, p. Waliant, či Violet aká Mamomír?

13.01.2013

Je mi smutno, tolik smutno..
Knížku jsem dostala k Vánocům, byla překvapivá, byla tajemná, byla bolestivá. Párkrát jsem při ní plakala, zejména při popisu Osvětimi. Chtěla jsem dát plné hodnocení a překvapeně čtu, že je to nejhorší brak???
Nerozumím tomu. Jsem špatná já, nebo nechápu literaturu tak, jak by člověk měl chápat umění? Kde to jsme a v jakém světě? Zamýšlíme se nad sebou samými? Mně stačí, když pozoruji své prsty s pozadím slunečních paprsků.... Mohu s nimi hýbat, takový zázrak, taková nádhera... Ale vím, že jsem to já, znám své prsty, jsou mé. Mohu soudit člověka, jemuž náleží, protože jsem to já. Vy zde soudíte něco, co vůbec neznáte, nikdy jste neviděli..
A tolik nenávisti kvůli jedné knize.... Ach, to snad ani nemůže být kvůli knize, není to osobní?? Autor popisuje na začátku knihy, že děkuje všem nepřátelům, neboť bez nich by nedošel tam, kde je dnes. Zřejmě odůvodněně, jak začínám chápat..
Nesuďte prosím, nebo budete souzeni...

12.01.2013

Mamomir: A ta kvalitní recenze je kde? Asi jsem slepý, neboť jsem zatím zde viděl jen výtahy z knihy, což mi spíše zavání lobby a číst je nebudu, když neznám předchozí souvislosti.

11.01.2013

zde si dovolím ještě uveřejnit kvalitní recenzi ze skutečné knihy:

Zdroj:
Zdroj: http://www.facebook.com/pages/Nikola-Tesla-Albert-Einstein-na-cest%C4%9B-%C4%8Casem/126516694065119?bookmark_t=page

11.01.2013

Zděšeně nahlédl do kuchyně, kde spatřil Nikolu ležícího na zemi. Držel si křečovitě uši a vzlykal.
„Niki!“ vykřikl kamarád.
„Ticho!“ zasyčel ležící v hrozných křečích. „Všechno slyším!“
„Co všechno?“
„Prosím potichu, potichu! Chceš mě zabít!“
„Sám sebe neslyším,“ šeptal Szigeti.
„Au,“ sténal postižený, „slyším zvuky přes čtyři bloky! A pohleď nahoru!“
„Nic nevidím, co je tam?“
„Nevidíš tu mouchu? Ten bzukot je jako sbíječka! Zab ji, zab! Zešílím z toho!“
Hromotluk uchopil Nikolu a odnesl ho na lůžko. Poté zašeptal:
„Přivedu lékaře.“
„Au! Takový hluk! Hlasy z ulice a rachotící povozy! Chtějí mi vymlátit mozek z hlavy!“
Szigeti napnul sluch, ale nic neslyšel. Odběhl ven, aby se za chvíli vrátil v doprovodu lékaře. Ten pacienta prohlížel, občas něco zašeptal, ale odpovědí bylo neustálé skučení. Pak povstal, naznačil obrovi, ať jej následuje na chodbu a tam pronesl:
„Váš přítel utrpěl nervové zhroucení. Tep jsem naměřil 250 úderů za minutu, a to je životu nebezpečné. Nejedná se ani tak o nemoc, jako spíš o proniknutí do mystických stavů podvědomí. Slyší dokonce i tikot hodin přes tři místnosti. A nepochybuji o tom, že nás právě poslouchá.“
„Slyším všechno! Pomoc!“ kvílel nemocný přes dvoje dveře.
Lékař ztlumil hlas:
„Vypodložte nohy postele něčím měkkým. Uzavřete přes den okenice a utěsněte je dekami. Na noc je otevřete, ať má čerstvý vzduch. Domnívám se, že pokud se z toho nedostane sám, lékařská věda mu nepomůže. Zkuste mu dávat malé dávky bromidu draselného. Když se cokoliv změní, zavolejte mě.“
„Děkuji, doktore!“ vstoupil do místnosti a pustil se do úprav. Nakonec zašeptal:
„Potřebuješ něco, příteli?“
„Au!“ zařval Tesla a tlačil si dlaně na uši. „Neumíš mluvit potichu!“
„Nikolo!“ šeptal kamarád. „Co se s tebou stalo..“
Uběhlo několik dní, ale nic se nezměnilo. Nikola trpěl nepředstavitelnými bolestmi a zvuky v blízkém okolí vnímal jako dunění. Slyšel houkající vlaky vzdálené třicet mil, hřmění bouřky na stovky mil a hlasy z města. V noci byl klidnější, neustále šeptal o přebytečném komutátoru a že to musí dokázat, anebo zemřít. Jakmile se zdálo, že horší to být nemůže, vyskytl se další problém. Nikola nedostával plat a Szigeti o něj pečoval 24 hodin denně. Přitom živil dva krky z úspor. Po dvaceti dnech nemoci lékař konstatoval beznaděj na uzdravení. Pacient toho dne klidně usnul. Szigeti u něj bděl celou noc, dokud k ránu neusnul. Probudil jej povědomý hlas:
„Kamaráde, proč spíš na židli?“
„Nikolo? Jsi v pořádku?“
„Jistěže jsem! Co by mi mělo být. Szigeti, mám hrozný hlad!“
„Bože!“ vykřikl obr a samou radostí popadl kamaráda do náruče.
„Kušuj!“ vzpíral se dlouhán. „Zbláznil ses?“
„Ne! Jen musíš jíst! Vydrž a odpočívej! Přinesu čerstvý chléb s máslem a marmeládou.“
„A nezapomeň na teplé mléko!“ volal za ním udivený Tesla.
„Jen chvilku strpení!“
Jelikož byl Szigeti rodilý sportovec, nutil přítele pozvolna ke cvikům. Když třetího dne Nikola přemýšlel nad komutátorem, pronesl obr rozhodně:
„Jdeme na procházku!“
„Ale mně se nechce!“
„Nestrpím odmluvy, i kdybych tě měl vynést násilím!“
Pokáraný chtěl vybuchnout, ale ovládl se a dodal:
„Máš pravdu. Vděčím ti za mnohé, tedy pojďme.“
Kráčeli uličkami v záři zapadajícího slunce a větřík jim omýval tváře. Směřovali k Dunaji, kde zabočili do místního parku na kopci, z něhož byl úchvatný pohled na řeku. Nikola zastavil se zrakem upřeným k západu a pronesl:
„Pohleď na ten svět kolem. Všechna tajemství přírody putují kolem nás, stačí natáhnout ruku a uchopit je. Jsou blízko a přesto tak daleko, ale já chci víc! Toužím být průkopníkem vědy a chci zvědět tajemství prostoru a času. A tomu zasvětím svůj život. Pokud neuspěji, bylo vše marné. Ale pokud dojdu k cíli a já vím že ano, vystoupím až na samý vrchol světa, abych odkryl to nejmocnější světlo. Nechci nic pro sebe, chci vše pro lidstvo! Slyší-li mě Ten nahoře, prosím tě, dopřej mi té radosti dojít do cíle! A já slibuji, že budu navždy tvým dlužníkem! Nikdy neustanu v dobývání záhad světa, mezi které řadím prioritně elektřinu. Ukaž mi směr, kterým se dát! Dal bych vše za jedinou odpověď..“
Szigeti sledoval kamaráda v obavách, že se nemoc vrátila, ale Nikola vypadal klidně. Hleděl k západu se slzami v očích, až po chvíli začal recitovat Fausta od Goetheho:

Hleď, jak se lesknou v žáru večera
zelení obklopené chatky.
Níží se slunce. Dožil den.
Pospíchá pryč a nový den zas nítí.
Ó, na křídlech že nejsem povznášen,
bych za sluncem směl zakroužiti!

Náhle znehybněl a zakryl si oči. Zlehka se zapotácel, ale hned se narovnal. Zběsile sípal:
„To není možné! Tak snadné a prosté!“ vyskočil a začal kreslit diagram do písku. Přitom mumlal:
„Použijeme dva obvody namísto jednoho? Ano! Pak vytvoříme dva proudy! Ty proudy budou mít fázový posuv devadesát stupňů – vlastně kolmo na sebe – ano? Ne? Ano! Ano! A magnet – bude rotovat! Bude rotovat v prostoru uvnitř? Jistě! Rozhodně? Přitáhne stálý proud elektronů, vlastně všechny! Bože!“
Povstal ze země a zíral na svůj nákres. Pak pohlédl k západu a z očí mu vytryskly slzy. Slunce se propadalo za horizont a poslední paprsky hřály nenávratný den. Tesla pronesl v hlubokém dojetí:
„Ani tisíc tajemství přírody bych nevyměnil za to jediné, které jsem přírodě vyrval z náruče s nasazením vlastního života!“ poklekl a poklonil se nebesům.

Zdravím všechny!
Vlastně jsem se zaregistroval jenom kvůli DOTCOMOVI, neboť jsem na internetu nalezl ve všech recenzích pouze jeho komentář, ze kterého vychází až brutální nenávist. Všude, jak na Heurece, Kosmasu, atd., nevím kde všude..
Pokud chceš kritizovat, napiš srozumitelně, co ti vadí, co se nelíbí. Na nějaké nenávistné napadání si zde v Čechách nepotrpíme!
Já knihu přečetl celou a podrobně. Kniha je úžasná, velmi nádherně psaná a s obrovským potenciálem ve světě literatury.
Takovéto ubohé špinění a hanění dokáží splodit jen ubozí závistivci.
Toliko ode mě!

eraserhead
10.01.2013

Dotcom: Nebudem to dále rozmazávat, protože to stejně nemá asi smysl a nebudeme to tqady zaplácávat nějakými nekontextními hádkami. Závěrem jen 2 věci: 1) Nereagoval jsem na knihu, ale na recenzi. Nepopírám, že kniha je špatná, o čemž mě úryvek přesvědčil. Neznamená to však, že by byla dobrá tahle recenze. Ta dobrá není. A na to jsem reagoval. 2) Má být psaní přes Ipad nějakou omluvou? Opravdu je relevantní psát recenzi, tedy v podstatě nějakou formu (literárního) díla bez diakritiky? SMS dobře, ale pokud takto někdo bude psát něco většího, důležitějšího, vypovídajícího, já osobně to neztrávím a vždy to bude obrovský negativní znak. Absence diakritiky v psané formě je prostě mor a kdyby ta recenze byla napsána sebelépe (jako že není), bez diakritiky nikdy nemůže být dobrá.