Svým způsobem, ale znovu už bych to nečetla...

recenze

Zpověď divošky (2014) / Colors-of-world
Svým způsobem, ale znovu už bych to nečetla...
Ačkoli byl děj vcelku zajímavý - místy - občas jsem se zkrátka nemohla ubránit zívnutí. Našlo by se zde několik zvratů, které by mohly opravdu stát za to, ale i přes to, že mě autorka vždy něčím nabudila, rychle mé očekávání zase zchladila.Nedočkala jsem se tedy ničeho, co by ale opravdu stálo za to. Zkrátka příběh nepříběh, ale nápad dobrý, jen to zpracování nic moc. Kniha mě tedy dost zklamala. V závěru jsem si říkala: Co to sakra... Konec byl na jednu stranu skvělý a na druhou otřesný. Myslím, že jako ukončení děje rozhodně nic moc. Ale myšlenka, kterou autorka prostřednictvím Lucky - hlavní hrdinky - sděluje je velice čistá, jasná a má něco do sebe. Vzhledem k tomuý, že následují další díly, bych tuto knihu nazvala "prologem série", která by mohla být celkem zajímavá.
Možná se vrhnu i na další díl, ale úplně jistá si tím nejsem.

Postavy
Lucky Santangelová - úvahy, myšlenky a vše na psychické úrovni se mi zdálo dobré, ale činy, to už bylo horší. Chvílemi - no vlastně skoro pořád - jsem měla chuť jí praštit.
Olympia - nejlepší kamarádka Lucky. Jako kamarádka vcelku fajn, dokud se v okolí neobjevil kluk či chlap, o kterém si myslela, že je alespoň trochu dobrý, pak byla absolutně mimo. Jednoduše kamarádka na baterky.
Gino - otec Lucky. Jak kdy, plno rozporů. Přesně, jak říká Lucky: "Něnávidím ho... Miluju ho..."
Dario - bratr Lucky. Má nejmilejší postava. Je ze všech nejhodnější a nejmilejší.

Přestože si autorka do své knihy vybrala krásná a zajímavá místa, jako čtenářka jsem z nich moc neměla. Byla jsem tedy - opět - zklamaná.

Autorčin styl byl místy propracovaný a místy zanedbaný. Rozhodně by šla kniha napsat lépe. Opravdu nevím, jestli mohla paní Collinsová myšlenku zkrytou mezi řádky ještě více pokazit. Jednoduše se to nečetlo moc dobře.

Obálka, no co dodat, prostě obálka. Nic zajímavého jsem v ní nenašla a asi jsem ani nehledala. Prostě obyčejný přebal knihy.

Komentáře (0)

kniha Zpověď divošky recenze