Světla nad močálem jsou boží hvězda

recenze

Světla nad močálem (2021) 4 z 5 / Zvědavásinka
Světla nad močálem

Dobře, tohle bylo peckovní. Do knihy jsem se pustila s tím, že to bude nějaké fajn fantasy s bludičkami, kde bude ještě milostné trable a různé úkoly. Může někdo vynaleznout stroj času a pořádně mě proplesknout prosím ????? Protože naopak. Tato kniha je úplně jiná, než co jsem kdy četla abych pravdu řekla Lena byla boží a celkově se mi moc líbil ten svět bludiček a všeho. Čekala jsem trochu, že tam autorka dá romantickou linku, ale vůbec tam nebyla, za což jsem ráda. Často mi na nervy lezla Kora, jakože pořád. Zato Lukáše jsem měla dost ráda, byl to dobrý člověk, kterému se jen stala špatná věc v minulosti, za což logicky nemohl a popravdě jeho počiny jsem chápala. Měl k tomu své důvody. Koho jsem nenáviděla byl David. Víceméně tam ani nebyl, ale mě to k tomu, abych ho chtěla zabít stačilo. Ale moc se mi líbilo zasazení Leniny babičky do příběhu, nebo taky propracované charaktery. k ději. První polovina mě bavila bez pochyby víc než ta druhá. Tím nechci říct, že byla špatná. Jen mě víc bavilo rozhodování mezi životem a smrtí ????????. Ale celkově se tam pořád něco dělo, nějaké šílené zmatky a zápletky nebo různé iluze (hlavně jednu myslím ????????).Navíc je kniha plná krásných a místy vtipných citátů.