Svět Tryllů podruhé

recenze

Rozpolcení (2013) / klarinka9974
Svět Tryllů podruhé
Po přečtení prvního dílu jsem se hned pustila do druhého s velkou radostí.

Obětuje Wendy pravou lásku pro záchranu přátel?
Když Wendy Everlyová objeví pravdu o svém původu, dojde jí, že její život už nikdy nebude takový jako předtím. Stále však přicházejí nová a nová překvapení.
Dozvídá se, že její spojení s Vittrou je velice úzké, užší než si kdy dokázala představit, a že Vittra se nezastaví před ničím, aby ji získala na svou stranu. Pokud Wendy dokáže ovládnout své schopnosti a pokud se provdá za stejně mocného Trylla, jako je ona sama, bude mít moc ochránit Trylly před válkou s Vittrou. To pro ni však znamená, že se musí navždy vzdát Finna, svého milovaného ochránce, a že musí zapomenout i na Lokiho, okouzlujícího markýze z Vittry.Je rozpolcená mezi svými vlastními touhami a potřebami lidu, mezi láskou a povinností. Wendy se musí rozhodnout, kterou cestou se vydá. Pokud se rozhodne špatně, může ztratit vše a každého, na kom jí záleží, v obou jejích světech.

Kniha byla lepší než první díl, byla plná zápletek a kouzel. Kniha nás pomalu zavede za pravdou, jak to všechno začalo a jak to možná skončí. Dozvídáme se kdo je otcem Wendy, kdo ji tolik ublíží a kdo bude stát po jejím boku. Kniha nás dovede na začátek třetího dílu o Tryllech kdy si myslím, že každý kdo přečetl oba dva díly si musí s nadšením přečíst ten poslední, nejlepší díl.

Komentáře (0)

kniha Rozpolcení recenze