,, Stránečka " a Mikee

recenze

Nebezpečná láska (2012) 5 z 5 / Aracely
Nebezpečná láska

Moc , moc , moc krásná kniha !
Dlouho mi ležela v knihovně jen tak ladem a po přečtení prvního dílu si říkám Proč ?! Mám půjčené všechny 3 díly a nějak se mi do nich nechtělo , což byla Velká chyba ! Od Petrusové už jsem četla S hlavou v oblacích a Pekáč buchet a líbilo se mi to , akorát to byly takové ,, jednohubky " i když sladké. A tahle trilogie , to je úplně jiný šálek kávy. Z prvního dílu jsem doslova ,, unešená. "

Hlavní hrdinka se jmenuje Paige a dělá ošetřovatelku. Na doporučení posledního zaměstnavatele dostane práci v rodině Bavettových , kde se má starat o Michaela , který měl autonehodu a po ní se duševně vrátil do dětství. Fyzicky je v pořádku , ale po duševní stránce mu jsou 3 roky ... U Michaela se vystřídalo několik ošetřovatelek , ale žádná tam dlouho nevydržela , až na Paige , kterou si velmi oblíbí.

Bavettovi jsou vlivná , bohatá rodina pocházející z Itálie. Pan Bavetta byl majitelem několika společností. Jeho stavební firma se orientovala hlavně na průmyslové budovy. Součást jejich rodinného impéria byla obchodní společnost , která dovážela italské víno a potraviny. Dále vlastní galerii a Nadaci. Michael je právník a Robert - jeho starší bratr je předsedou představenstva a zároveň šéf Paige.

Jednoho dne ji kvůli problémům musí odvézt s Michaelem pryč z města. A tak Paige zůstane sama s ním v chatce daleko od civilizace. Údajně na pár dní , které se trochu protáhnou ... Jezdí za nimi občas na kontrolu Robert s hlídačem Johnnym. Velký , statný , ale sympatický chlapík. Doplní jim zásoby a zase odjedou.

Michael nebo-li Mikee je ,, malý " kluk a Paige se s ním opravdu nenudí . Je to jako starat se o tříleté dítě, akorát větší a starší . Mikee má občas záchvaty vzteku , jinak je zlatíčko. Líbí se mu Spiderman , surikaty a rád mlsá. Paige ho denně koupe a holí , protože malí ani velcí kluci vousy nenosí :-)
Paige je rodina Bavettových trochu podezřelá , ale neřeší to.
Když se ale Michael jednoho dne uzdraví , tak zjistí , že se zapletla s newyorským podsvětím a že Bavettovi jsou součástí mafie a okamžitě chce od nich odejít , ale na to už je trochu pozdě ...

Co by to bylo za román , kdyby tam chyběla láska ...
Sama jsem v průběhu čtení přemýšlela , jak to bude a neuměla jsem si to představit. Dost dlouho totiž nevíte na čem jste. Tato trilogie přesahuje svůj žánr a není tam nouze o drama , zvraty , napětí ze kterého se bude tajit dech ! Myslím , že se o Vás bude ke konci pokoušet infarkt.

Autorka se s tím ,, nepárá " a je dost drsná , čímž mne překvapila. Kniha má přes 370 stran a když už jsem si říkala , jak dlouho bude Michael ještě dítětem , tak přesně v ten správný okamžik se proměnil. Kdy a za jakých okolností a jak to bylo dál Vám neprozradím ... :-)

Jedna má rada : Buďte dost silné a i když se Vám udělá přímo zle , tak to vydržte do samého konce !
Skoro celou knihu se budete usmívat nebo smát. Budete mít v očích slzy od radosti nebo smutku. Všechno ale dobře dopadne a to je důležité si říkat !

Doporučuji k přečtení !!! S velkou chutí se pustím do dalšího dílu a doufám , že autorka už brzy vydá novou knihu :-)

14.02.2016

Děkuji :-) Přesně tak , s dodatkem souhlasím :-)

Ewik
14.02.2016

Velice hezky napsaná recenze. Naprosto s ní souhlasím a zvedám všechny palce. :-) Už jen recenze by mě přiměla si knihu přečíst.
Jen jedno poradím. Moc se nezakoukejte do Robbieho, jinak Vám ho bude líto. :-)

07.02.2016

Děkuji Hřibče :-) Určitě si ji přečti , doporučuji ;-)

Hřibče
06.02.2016

Téééda, tak podle Tvojí recenze vypadá kniha fakt slibně. Až na ni někde narazím, určitě si ji pořídím domů k přečtení! :)

06.02.2016

Moc Vám Děkuji za pochvalné komentáře , vážím si toho ( trynitrix , Mac. Martina ) ;-)

trynitrix
06.02.2016

Už jen kvůli této recenzi mam chuť si knihu přečíst, anotace mi toto neposkytla.

mac.martina
06.02.2016

je to napsané moc dobře. recenze a komentáře od Aracely si vždy ráda přečtu a vždycky mi pomůžou rozhodnout se zda tu knížku si nakonec přečtu nebo ne. už několikrát se mi stalo že díky její recenzi jsem se rozhodla že si nějakou knížku chci přečíst i když bych si jí normálně nepřečetla :-)