Štěstí si i přes plot skočí

recenze

Život vzhůru nohama (2015) 4 z 5 / Safienka
Život vzhůru nohama

Veřejné ponížení? Kdo by se z toho blbě nedostával? Kdyby Vás někdo nechal u oltáře a sám vyskočil oknem, tak určitě nebudete jásat a skandovat.

Rosalinda nejásala, spíš se totálně složila a byla tak nějak k nepoužití. Jakoby jí život přestal dávat smysl. Naštěstí měla podporu u své rodiny a přátel, kteří ji nenechali ve štychu. Otravovali ji tak dlouho, dokud se nesebrala a něco se sebou nezačala dělat.

Vždycky když narazím na knihu, která obsahuje nějaký zlom v životě, nějakou osudovou ránu a následné vzkříšení, tak vím, že bude mít úspěch. Tato se mi četla dobře, i když měla pár okamžiků, kdy jsem se lehce nudila a říkala si, že se autorka zbytečně vykecává.

Rosalinda se díky kamarádovi a po několikáté sklence bílého rozhodne změnit svůj život. Přijme nabídku nového nájmu v jiném městě a nové práce v antikvariátu. Noví přátelé jsou jen takovým bonusem v této nevyšlapané cestě.
Musím autorce připsat bod za to, že hlavní hrdinku posadila zrovna na židli v antikvariátu. Do místa, kde se seznamuje s novými lidmi – potrhlou šedesátiletou Joan, sympatickou George a pohledným a též osudem poznamenaným Andrewem. Láska obšťastňuje všechny, i když každého v jiné míře. Nad Joan budete žasnout, s George byste se chtěli seznámit a do Andrewa byste se zamilovali.

Kromě zmíněných přátel se Ros seznamuje se svým sousedem, který ji nešťastnou náhodou přejede zahradní sekačkou morče. Zarostlý mladík s modrýma očima je čím dál větší záhadou. Situace, kdy se tito dva mladí lidé setkávají, jim moc nepřejí. Téměř přes celou knihu se s nimi nic neděje. Až si člověk říká, jestli jejich příběh autorka neplánuje do další knihy.

Jak se Rosalinda popere s odmítnutím na začátku? Který mladík se vyjeví jako ten nejlepší, nejkrásnější a nejžádanější? Chudák holka v tom má zmatek opravdu skoro až do finále. Její natvrdlost zřejmě popudí nejednoho čtenáře.
Pokud se do díla pustíte, vyčkejte až do konce, dočkáte se šťastného závěru. Věřím, že si tato romantika najde svoje fanoušky. Já jsem se bavila a knihu si užila.