Spousta překvapení v jedné knize . . .

recenze

Sedmilhářky (2015) / deniska89
Sedmilhářky

Ocitáme se v poklidném australském městečku ve společnosti několika rodin, jejichž děti začínají chodit do školy a rodičům i dětem tím začínají úplně nové starosti.Ve škole probíhá seznamovací den a už tehdy se mnoho pokazí. Rodiče jsou rozděleni na dva tábory a jsou nuceni vybrat si strany.

Kniha ze začátku působí velice povrchně, bohaté rodiny, žijící v honosných domech u pláže, intriky a lži, ženy řeší jen módu, vzhled atd... Měla jsem pocit, že čtu o nějakém americkém seriálu.

Postupem času, zjišťujeme, že rodiny, sice na první pohled vypadají dokonale, ale mají své kostlivce ve skříni, strachy a traumata. S přibývajícími přečtenými stránkami, mě začaly osudy jednotlivých postav více zajímat. Příběh se rozvíjel, postavy dokreslovaly a bylo jasné, že nic není tak, jak to na první pohled vypadá. Od prvních stránek víme, že se něco semele, ale nevíme co. Rozuzlení je až na samém konci a tak jsem si jen vychutnávala postupné odkrývání celé zápletky a zkoušela hádat, oč půjde.

V příběhu bylo nakousnuto pár velice závažných a ožehavých témat- například šikana, domácí násilí, různé sociální vazby, rozvody, matky samoživitelky. Bylo zajímavé sledovat, jak se příběh zdokonaluje, jak se jednotlivé postavy k problémům postaví i to, že některé děti mají více rozumu než jejich rodiče. Při čtení jsem si říkala, že ze mě snad jednoho dne nebude hysterická matka. =) Od poloviny jsem se do knihy začetla a nešlo přestat. Potřebovala jsem vědět, jak moji oblíbenci dopadnou. Konec byl takový, jaký být měl. Potěšil mě a klidně bych si přečetla i nějaké pokračování.