Spletitá záhada

recenze

Šepot vzdálených chvil (2015) 5 z 5 / veronika9143
Šepot vzdálených chvil

Od této spisovatelky je tohle moje první kniha. A proč jsem si jí koupila?
Zaujal mě její obal (v první chvíli jsem si myslela že to bude romantickej příběh)
Na obalu najdete zlatou nálepku světový bestseller a dlouho jsem jí viděla v popředí na různých internetových knihkupectvích.
A v neposlední řadě já prostě miluju když mají knížky hodně stránek :-D
A teď k obsahu knihy: Edie na mě působila velice mile, její matku jsem už tak moc ráda neměla za to otec, ten byl sympaťák. Sestry Blytheovy o kterých je vlastně celá kniha na mě působily různě. Někdy jsem s nima soucítila, někdy odsuzovala a občas nechápala.
Autorka prolíná současnost a minulost tak bravurně, že jí za to skládám poklonu. Skoro každá postava vypráví příběh svým pohledem. Jedná se o jednu velkou spletitou záhadu, která se postupně odkrývá a velmi složité mezilidské vztahy a postavení ve společnosti.
Hned na začátku knihy najdete úryvek z knihy Bahnivec, kterou napsal otec sester. Když jsem to začala číst tak jsem si řikala, doufám že tohle není celá kniha. Naštěstí jenom 3 stránky. Pak začíná příběh Edie, která neni vůbec nijak průbojná je vlastně obyčejně průměrná, za to její matka to je samé tajemství a když dorazí dopis po 50 letech, začíná Edie pátrat po pravdě. Dvojčata Saffy a Percy bydlí na Milderhaurstu, kde se starají o svojí nejmladší sestru Juniper ( která se psychicky zhroutila když ji opustil snoubenec). Percy je nejstarší a dominantní z dvojčat za to Saffy je její pravý opak je obětavá a má pochopení, což se o Percy říct nedá. Juniper by je obě zastínila, ovšem za předpokladu, že by se nezhroutila. A proč jí vlastně snoubenec opustil? To je otázka, kterou si položí nejen postavy, ale i vy....
Ještě bych chtěla podotknout, že autorka má velkou a bohatou slovní zásobu. Nečekejte žádné holé a strohé věty. Mě se kniha líbila natolik že jsem ji nominovala na "knihu roku 2015". Chystám se přečíst i její starší tituly jako: Zapomenutá zahrada a Tajemství letního odpoledne.