Spiknutí které rozhodně stojí za to

recenze

Královské spiknutí (2011) 5 z 5 / Lorrainee
Královské spiknutí

Na sérii Riyria mě poprvé upozornila kamarádka při návštěvě Levných knih a já ji nepřestanu být vděčná.

První kniha se mi pod kůži dostala pomalu. Zápletka nebyla na první pohled až tak složitá a člověk si i brzo domyslí kdo kde tahá za nitky. Taková lehká, klasická fantasy bez zbytečných složitostí a vytáček. Neurazí, ale ani nepřekvapí. A to je právě ten omyl.
Čím déle čtete, zjišťujete, že ono je to trochu jinak, za tím vším je ještě něco většího a složitějšího co vás nutí číst dál a vše okolo ignorovat.

Krom hlavní linie s dvojicí zlodějů, se tady vine i další, která krásně zapadá a vše dobře dokresluje.
Zároveň vás nechá v očekávání jak se v určité situaci nakonec propletou k finále.

I tak ale zůstává dost nitek nespojených a vám nezbyde, než okamžitě otevřít další díl. A pokud ne kvůli nim, tak rozhodně kvůli postavám které autor precizně vykresluje díky činům, pohledům na situaci a humoru, což nám o nich dá jasnější představu než sáhodlouhé vypisování jednotlivých vlastností.
Rozhodně doporučuji!

Oficiální anotace
Zabili krále a pokusili se svalit vinu na dva muže. Ale špatně si je vybrali.Royce Melborn, zkušený zloděj, a jeho žoldácký přítel Hadrian Blackwater si žijí vcelku spokojeným životem a čas od času vyřizují finančně výhodné úkoly pro věčně konspirující šlechtu, ovšem jen do té doby, než se stanou nic netušícími obětními beránky ve spiknutí za účelem zavraždění krále. Jako odsouzenci na smrt mají jen jednu šanci na únik, a tak začíná jejich příběh plný zrady a dobrodružství, soubojů a magie, mýtů a legend.