Soukromé peklo jednoho introverta

recenze

Všude kolem černý les (2016) / katy238 (235 views)
Soukromé peklo jednoho introverta
Leonora je uzavřená mladá spisovatelka krimi románů, která netouží po ničem jiném, než aby jí svět dal pokoj. Žije si ve světě svých zaběhnutých rituálů a když má pocit, že už se zblázní, jde si zaběhat. V londýnských parcích se vydupe na hliněných cestách ze svých frustrací a může dále pokračovat ve svém možná jednotvárném, ale spokojeném životě.

Do jejího klidu však jednoho dne pípne email. Pozvánka na rozlučku se svobodou v podobě dámské jízdy její dávné kamarádky Clare. Nora se několik dnů potácí po svém malém bytě než potvrdí účast a rozhodne se akce zúčastnit.

Ona i její kamarádka Nina dorazí do zdánlivě opuštěného domu organizátorky akce Flo, která si dům na víkend vypůjčila od své tety. Podivínská stavba ze skla a kovu příliš důvery nevzbuzuje, to samé se dá říct i o dalších účastnících víkendu.

Malá skupina lidí, které pojí jen pochybné pouto s budoucí nevěstou, se postupně propíjí nepříliš povedeným víkendem. Noře se pod vlivem opileckých i škodolibých poznámek okolí vrací potlačené vzpomínky na minulost a netouží po ničem jiném, než se rozplynout mezi ostatními, neviděna, nepovšimnuta.

S úlevou tak vyhlíží blížící se závěr nepovedené rozlučky, který jí však nebude dopřán.

Nebude totiž dopřán nikomu...

Tuto knihu jsem opravdu těžko odkládala a jak to bylo možné a povinnosti mi to dovolily, hltala jsem další stránky Nořina na první pohled tak triviálního, ale o to působivějšího vyprávění. Její pocity mi byly více než známé, a proto vžít se jí do kůže mi nečinilo žádný problém.

Autorčin styl mi sedl jako zadek na hrnec a já už se teď těším, jakou knihu vydá příště. Pokud bude jen z poloviny tak dobrá, jako příběh party mladých lidí odříznuté v hnusném tmavém lese, vím, že se mám na co těšit.

kniha Všude kolem černý les recenze