Sněží, sněží...

recenze

Sněží, sněží... (2015) / ilosek
Sněží, sněží...
Za okny se snáší první sněhové vločky, první adventní neděle už je za námi a již brzy nás navštíví Ježíšek. Vánoční atmosféra už by se dala téměř krájet a není nic lepšího, než si v tento čas přečíst krásný romantický vánoční příběh. A v knize Sněží, sněží se dočkáte hned tří takových příběhů.

První příběh s názvem Zasněžený express popisuje příhodu Lubilee, která je donucena na vánoce odcestovat vlakem za babičku a dědem. Vlak však zapadne do závějí a Lubilee nezbývá nic jiného než navštívit Waffle House, pokud nechce umrznout. Tam naráží na sympaťáka Stuart, který ji poskytne střechu nad hlavou a možná i něco víc. Druhý příběh Vánoční zázrak vypráví o třech kamarádech, kteří závodí s časem a sněhem, aby se co nejdřív dostali do Waffle House, kde se kromě Jubilee objeví i hromada roztleskávaček. Třetí a poslední příběh zakončuje dějství zážitkem Addie, která udělala obrovskou chybu a chce ji napravit. Tři příběhy, tři zázraky, jedny veselá a šťastná vánoce.

Každý chce zažít tu pravou vánoční atmosféru a snaží si ji navodit co nejlépe. Někdo ozdobí celý dům, někdo zapálí svíčky a podívá se na film a potom jsme tu my, kteří si vychutnáme skvělou zimní knihu, která je mnohdy lepší než několik pohádek dohromady. A u Sněží, sněží si můžete být jistí, že vánoční atmosféru navodí dokonale.

U jedlových příběhů je krásně znát, jak se každý autor liší stylem psaním. I když příběhy na sebe na závěr navážou, každý si svůj okamžik vytvořil po svém a přidal tam kus svého spisovatelského umění, který tvoří jedinečnost každého příběhu.

I když jsem to očekávala, nejvíc mě zklamal příběh od Greena. Nevím, jestli je to tím, že už jsem starší a jeho knihy mě tolik neberou, nebo se už nedokáže překonávat. Naopak nejhezčí byl hned první příběh Maureen Johnsonové, který mi přišel nejvíc kouzelný a vánoční.

Sněží, sněží si oblíbí každý milovník svátečních knih, které v sobě skrývají pokrývku sněhu, vánoční radovánky, stavění sněhuláku a další skvělé zimní činnosti. A myslím, že by se mohla líbit i těm, kteří za normálních podmínek romantické a naivní příběhy nečtou. Přece jen o vánocích je možné všechno.

Komentáře (2)

kniha Sněží, sněží... recenze

Kaaramelka
03.12.2015

moc pěkná recenze, knihu najdu až pod stromečkem... ale těšila jsem se nejvíce na příběh od Greena, po přečtení recenze se už netěším :D uvidíme, který příběh sedne mě :))

Lolaniky
30.11.2015

určitě po ní šáhnu