Smrt, koule a prsa

recenze

Gantz 1 (2013) 4 z 5 / -Endy-
Gantz 1

GANTZ 1 – to je cynicky ujetý, stylově zvrhlý a nadmíru zábavný začátek jedné epické mangy, která rozhodně nemá místo v zapadlišti dějin japonských komiksů. Takže se pohodlně usaďte, nalistujte si první kapitolu (info pro začátečníky - hezky odzadu a číst zprava doleva jako v Japonsku) a nechte se navnadit vskutku neobvyklým počtením, PROTOŽE:
(a tohle možná bude zároveň varování pro slušňáky a příznivce vážné literatury)

GANTZ – to je manga cáknutá splatterem.
Hlavního hrdinu, teenagera Keie, a jeho bývalého spolužáka hned poté, co nestihli utéct z kolejiště při záchraně nějakého ožraly, rozfláká na kusy vlak tokijského metra – a na kusy je myšleno doslova – hlava, ruce, nohy…do všech světových stran.

GANTZ – to je zábavná brakovitá scifárna.
Hned po smrti se oba chlapci spolu s jinými lidmi (a psem - ???) ocitnou v místnosti s černou koulí, která odteď evidentně bude jejich šéfem. Měli zemřít, ale dostali druhou šanci. Za svůj život budou platit zabíjením mimozemšťanů.

GANTZ – to je počteníčko líznuté erotikou.
Jednou z těch, kdo dostali druhou šanci, je i nahatá sexy sebevražedkyně s olbřímím poprsím. Ženské partie jejího těla zaujmou nejen čtenáře a tamní mužské osazenstvo, ale také onoho výše zmíněného psa (no vážně, co jí to tam dole dělal?).

A to jsme teprve u jedničky!
Pravda, rozjezd je nabitý akcí, ale zato nezbyl čas na vysvětlování:

Kdo nebo co je ona černá koule?
Je náhoda, že dala druhou šanci zrovna těmto lidem (a tomuto psovi)?
Podle čeho vybírá jejich cíle k zabití?
(až uvidíte ten první, tato otázka se stane velmi aktuální)

Na druhou stranu, tyto a mnohé další otázky vás zároveň budou táhnout k přečtení dalšího dílu. České vydání se zastavilo na čísle 12, ale například v angličtině je dostupných všech 37 kousků.
Doporučuji ke čtení i k vizuální rozkoši, jelikož Gantz je nejen poutavý zabíječ volného času, ale také šmrncovně nakreslený komiks s propracovanými detaily, a to hlavně v oblasti lidského těla a všeho, co z něj vyjde nebo zbyde…krev, zvratky, mozek, končetiny…a prsa…jsem sice holka, ale tahle vyvinutá dvojčata mi v paměti zůstanou ještě dlouho :-D.