Slza

recenze

Slza (2014) 4 z 5 / Waver
Slza

Eureka je děvčetem, které přišlo o matku při velice podivné nehodě. Od té chvíle, kdy ji její matka opustila, Eureka ztrácí chuť k životu. Prý propadá depresím a když lidé zjistili, že se pokusila o sebevraždu, lítost, kterou k ní projevovali po smrti její matky, najednou zmizela.
Ona ale není jako ostatní. Je jiná. Od malička ví, že nesmí uronit ani slzu, jak jí její matka učila. Poté, co její matka zemře jí podle závěti připadnou tři tajemné věci, jejíž význam je poněkud zvláštní. A pak je tu Ander - kluk s neuvěřitelnýma očima, které připomínají oceán...

Slza je taková prostá, oddechová knížka, u které si člověk dobře odpočine od těžších knih. Není to nic světoborného, vlastně se příběh celkem podobá spoustě jiných, které jsem četla, ale má v sobě něco, čím se odlišuje od ostatních tuctových knih, které se v některých směrech zdají být téměř identické.
Hlavní hrdinka mi byla sympatická už od začátku, stejně jako většina dalších postav, krom toho mám autorku celkem ráda, přečetla jsem od ní už celou sérii Andělé, díky které jsem se o Lauren Kate vlastně dozvěděla.

Slza je čtivá, prostá a celkem pěkně napsaná - a jak jsem zmiňovala, jedna z těch knih, které mohou dokonale posloužit jako oddechové čtení. Příběh sice není nijak šokující nebo strhující, ale je pěkně popsaný, postavy jsou fajn a pokud člověk není velice náročným čtenářem, tak by se mu Slza mohla rozhodně líbit.