Sladké zombie....

recenze

Červený vrch (2014) / Jitulisko
Sladké zombie....
Příběh o zombiích začíná vyprávění Scarlet. Je sestrou v nemocnici a zrovna vyšel víkend na jejího bývalého, aby si k sobě vzal dcery. Den začíná zcela normálně. Postupem času však začíná ve zprávách znít temná hrozba epidemie a následně pandémie. Nějaký virus, který mění lidi v agresory, nemyslící tvory, které žene jen hlad, mají bílé oči a „šourají“ se…

Scarlet přemýšlí, co by to mohlo být. Jako milovnice postapo filmů začíná mít tušení, avšak nechce se jí tomu věřit. Že by se skutečně stala taková věc, že oživnou mrtvoly? Dlouho popírat nemusí. Ke konci její směny je v nemocnici již chaos a zprávami běží varování, nabádá lidi, aby se ukryli, zabednili v domech. Začalo to nevinně, úbytek váhy, nevolnost… Vyústí to však v „život“ po životě…

Scarlet však nikam „nezaleze“. Chce se co nejdříve dostat k dcerám. Knihou plynou příběhy i dalších lidí. Jeden zajímavější než druhý. Lidé se bojí. Jak je možné, že se něco takového stalo skutečností. Strach a úzkost je vidět na každém jednom človíčkovi… Miranda se svojí skupinou spolužáků, s cílem dostat se na otcův ranč – Červený vrch.

Nathan s malou Zoey, kterou musí udržet v bezpečí stůj co stůj. Je to chlap, kterého v den pohromy opustí, žena. S dcerkou zůstal sám. Nathan jako takový mi přišel asi nejvíc „přeslazený“. Připomínal mi postavu z Harlequinek.

Kniha mi byla doporučena z mnoha zdrojů, jako „strašidelná“. Mno, že bych se bála, skutečně říct nemohu. Avšak rozhodně jsem se nenudila. Příběh je psaný poutavě. Celou dobu se něco děje. V knize uplynul celkově rok, za tu dobu jsme se stihli s aktéry seznámit, a jak to v takovýchto knihách s podobnými tématy bývá, jsme se s některými i rozloučily…


Nechybí tu příjemné napětí, nějaká ta romantika a zvláště u Scarlet silná víra. Touha a trpělivost (i když o té by se dalo polemizovat), byla neskutečná. Konec knihy mi překvapil. V jednu chvíli jsem si nebyla jistá, jestli jsem ho dobře odhadla.


Každopádně velké plus, za ukončený příběh. V dnešním světě sérií, mi toto zakončení vyhovuje. Takže další díl nečekám. Pokud by ovšem byl, rozhodně bych se nezdráhala po něm sáhnout. Knihu doporučuji jako příjemnou odpočinkovou na dva večery.


Pro ty, kterým se od autorky nelíbily předchozí knihy mám dobrou zprávu, tato kniha je poněkud jiná a v mnoha ohledech lepší. Krásnou katastrofu jsem nedokázala ani dočíst. Další poznámku mám k častému srovnávání s Walking dead. Tato kniha ve mě budí lepší pocity vzhledem k jistým a jasným skutečnostem na konci knihy ( po přečtení můžete posoudit sami ). V tomto světě bych klidně i žila ( tedy pokud bych přežila ). Plno věcí je zde příjemně reálných, pokud pomineme existenci zombií….

Ekniha je k zakoupení na stránkách - http://www.palmknihy.cz/cerveny-vrch**l

JItulisko.cz

Komentáře (0)

kniha Červený vrch recenze