Skvělé návody

recenze

Pletené čepičky pro malé človíčky (2013) 5 z 5 / MBubu
Pletené čepičky pro malé človíčky

Když jsem tuto knihu uviděla, hned mi bylo jasné, že ji musím mít. Vhledem k tomu, že mám rok a půl starou dceru a šikovnou tchýni, mi bylo jasné, že tohle nemohu minout. Knížka je plná rozkošných návodů na čepičky, šály, rukavice a ponožky pro děti, ale nejen pro ně. Podle mě si vyberou i někteří dospělí se smyslem pro humor.
Hlavním motivem jsou zvířátka a různé příšerky. Najdete v knize např. kuklu a rukavice, které vypadají úplně jako žába nebo sova, liška panda, různí ptáci, žralok, dinosaurus a můj jednoznačný favorit prase. Je úžasné, růžové s kouzelným rypáčkem.
V knize je velké množství fotografií, na kterých jsou výrobky vidět opravdu moc dobře a detailně.
U každého motivu najdete popis velikostí, materiálu, pomůcek a samozřejmě postup práce. Vše je popsáno pečlivě a dopodrobna. Myslím, že kdo umí jen trochu plést, tak to zvládne. Ale dokonce i úplný začátečník není bez šance, protože na konci knihy je popsáno úplně vše, co potřebujete k pletení vědět. Jsou tam krásně a pečlivě popsány všechny použité techniky a spousta užitečných rad.
Já už si knihu prohlédla několikrát a hned se s ní pochlubila všem kamarádkám a všechny jsme byly uchvácené. Mám v plánu darovat tchýni k Vánocům a doufám, že brzy něco podle ní uplete pro moji dceru. Protože jestli ne, tak se snad naučím plést sama.