Skvělé čtení pro malé badatele

recenze

Po stopách Karla IV. (2016) / sylva6667
Skvělé čtení pro malé badatele
Dobrá kniha je vždy vhodný dárek. Co teprve k 700. narozeninám? Taková už musí stát za to!
V tomto roce si připomínáme kulaté jubileum našeho nejznámějšího vladaře Karla IV. a Lenka Pecharová o něm pro malé badatele a poutníky napsala úžasnou knihu.
Není to žádné nudné čtení. Kniha je prošpikovaná informacemi a zajímavostmi o životě českého a německého krále, římského císaře.
Dozvíte se zajímavosti o jeho předcích, strastiplném mládí, jeho čtyřech manželkách a dětech.
Zjistíte, jak jeho život ovlivňovala víra v Boha, nebo jak se podílel na rozkvětu našeho hlavního města Prahy a vzdělávání středověkého lidu.
Zažijete s ním královskou korunovaci a zastavíte se na středověkých slavnostech a turnajích.
„Den před korunovací se v doprovodu arcibiskupa, kněží a šlechticů odebral na Vyšehrad. Vyšel z Pražského hradu, po kamenném mostu zamířil na druhý břeh Vltavy, pokračoval dnešní Husovou ulicí, ulicemi Na Perštýně, Spálenou, přes Karlovo náměstí, ulicí Na Slupi a nakonec Podskalím na Vyšehrad. Tuto trasu měl před svou korunovací projít každý budoucí český král, ale žádný již po Karlovi toto ustanovení nesplnil.“
Kniha je čtivě napsaná, a kdyby už přeci jen bylo informací v knize moc, můžete si s Karlem vyřešit hádanky nebo dokonce zahrát hry na deskách knihy a ověřit si tak své znalosti. Text je strukturován do menších bloků, rámečků, doplněný bohatými ilustracemi. Skvěle poslouží i pro rodiče a učitele, aby s její pomocí dětem představili tohoto Největšího Čecha.

Komentáře (0)

kniha Po stopách Karla IV. recenze