Skryté zlo, které číhá a vyčkává na správný okamžik.

recenze

Skryté zlo (2016) / mmmisulka.r
Skryté zlo, které číhá a vyčkává na správný okamžik.
Osamělá běžkyně, někde v divočině na horské stezce v Severní Karolíně.

Jen ona, les a ještě někdo jiný...Jsou knihy, u kterých si nejste jistí, co očekávat, pak jsou tu "sázky na jistou". A k jedné z nich patří knihy Sandry Brown!
Sandra Brown je takovým stálým a pevným pilířem světové literatury. Podmanila si na svou stranu mnoho čtenářů, kteří jsou jí věrní a kteří baží po jejích dalších příbězích. Já jsem se zařadila mezi ně.
Bohužel jsem neměla možnost přečíst zdaleka ani jednu třetinu z toho, co už u nás od S.B. vyšlo, ale věřte mi, že udělám všechno pro to, abych to napravila.
Knihy Sandry Brown jsou "jakoby" šité na míru téměř všem ženám, které dychtí jak po napětí, tak po romantice. Od obojího vkládá autorka do svých příběhů tak akorát, aby se z nich nestalo klišé a ani fraška. Myslím, že je to znamenité a chválihodné. Nehledě na to, že autorka chrlí jednu pecku za druhou. Palec nahoru!

Vytrvej, Emory. Pokládej jednu nohu před druhou. Zkracuj vzdálenost krok za krokem.

Příběh podávaný, jako již tradičně, z několika úhlů pohledu. Je jen na vás, čemu a komu uvěříte. Autorka si s vámi pohraje, chvilkami vás rozněžní a pak zasadí krutou a tvrdou ránu.
Představuji vám Dr. Emory Charbonneaovou. Dětskou lékařku, milující ženu a dobrotivého lidumila. Lidé ji mají rádi, za její srdečnost a laskavost. Emory je ovšem také dědičkou velkého jmění po rodičích, kteří zemřeli při letecké nehodě. Jenže pro ni to není důležité. Nikdy nedávala najevo, že je bohatá. Naopak, vše si vydobyla vlastní pílí a odhodlaností. Peníze věnuje spíše charitě a jiným potřebnějším věcem. Emoryinou velkou láskou je běh na dlouhé trati. Právě teď trénuje na charitativní maraton, který pořádá. A málem bych zapomněla, má také milujícího manžela.
Emory se chystá odjet do hor, trénovat běh se zátěží ve vyšší nadmořské výšce. Jeffovi, jejímu manželovi, se to ale moc nezamlouvá. Ošklivě se pohádají, ale před odjezdem se alespoň na oko tváří, že je vše v pořádku. Emory usuzuje, že odjet musí, alespoň proto, aby si oba odpočinuli. Manželství v posledních pár týdnech narušilo pár aspektů jich obou...

Pak se z hloubi stínů okolního lesa ozval hned za ní šustot doprovázený závanem vzduchu. Srdce se jí sevřelo předtuchou záhuby, na niž neměla čas zareagovat, a v lebce jí vybuchl ohňostroj bolesti.

Emory se ocitá pod hřebenem hor a vyráží. Neví přesně jak dlouho běží, je unavená, ale musí vydržet. Jenže pak, z nenadání, rána a nic...
Probouzí se ve srubu uprostřed ničeho, u jejího lůžka stojí obří mužská postava a ona začne panikařit. S mohutným, tichým, uzavřeným a záhadným mužem stráví Emory ve srubu 4 dny. Dny při kterých prožívá neskutečné množství pocitů a emocí. Kdo je ten muž, proč se ho bojí a zároveň k němu cítí něco, co sama nedokáže popsat? Muž se evidentně skrývá a něco tají. Až přijde čas, tak Emory odveze...ale kdy? Proč ji neodveze hned.
Emory se v hlavě rojí mnoho otázek, co je to za muže, jak se jmenuje, co se jí stalo a proč ji nechce odvézt a drží jí tu. Za ty čtyři dny, co si prošla zotavováním se po těžkém zranění hlavy a otřesu mozku si Emory spoustu věcí uvědomí.
Mezitím se po Emory bezostyšně pátrá, její manžel Jeff je obviněn z jejího zmizení. Možná ani není divu, vzhledem k tomu, že se k celému zmizení staví tak nějak po svém a přijde se možná i na důvod, proč by se Emory rád zbavil.
Kdo je v tomto příběhu přítel a kdo skutečný padouch. Nic není takové, jaké se na první pohled zdá a možná je snazší uvěřit úplně cizímu člověku, který se skrývá před zákonem, než vlastnímu muži.

Místo aby se odtáhla, přitlačila se na něho zadkem, až sykl se zaťatými zuby: "Zahráváš si s ohněm, doktorko."

...Můj dojem...

Myslím, že můj dojem je patrný, už jsem vychválila Sandru Brown do nebes hned na začátku. Takže se budu akorát opakovat.
Kniha nenudí, je poutavá a hlavně velmi dobře psaná, není možné se někde v příběhu ztratit, popřípadě narazit na něco, co by vás vytrhlo ze čtení. Sandra Brown má dar svého čtenáře polapit a nepustit. Do romantických pasáží se pouští s vervou, ale také nijak nepřehání. Přidává na tlaku pouze tak, aby to dostatečně čtenářku podusilo a vzrušilo. Poté se opět vracíme ke chvilkám napětí a samozřejmě dalším zádrhelům, které pracují v neprospěch lásky. Vše je vyvážené a opravdu fungující.
Skryté zlo si svůj název zaslouží, protože opravdu číhá skryté a projeví se nečekaně a dost krutě a to v tu neméně vhodnou dobu.
Knihu s klidným svědomím doporučuji všem, hlavně ženám, ale tentokrát si myslím, že nezklame ani muže. Sandra totiž tentokrát vytvořila mužskou postavu vyhovující všem. Po drsné stránce bude lichotit oběma pohlavím.
Nemám co více dodat, prostě skvělé jako vždy!


Hodnocení: 95%
Více z recenzí: www.kniznidenicek.blogspot.cz

Míša :-)

Komentáře (0)

kniha Skryté zlo recenze