SKONČILI V PASTI

recenze

Past (2015) 4 z 5 / lena.o.knihach
Past

Fanoušci trilogie Hon od Andrewa Fukudy se konečně dočkali. U nakladatelství Fragment právě vyšla zelenkavá kniha Past. Opravdu to ale je tak velkolepé finále, jako je uvedeno v anotaci?

Palác X Civilizace

Upíři si říkají lidé, je jich mnoho a rádi si pochutnávají na glupaním mase.. Glupani (obyčejní lidé, jako jsme my) se snaží hlavně přežít. Stejně jako na Hon navazuje Kořist, tak i na druhý díl navazuje Past. Gen a jeho další tři přátelé Sisy, David a Epap spolu s děvčaty z Misie nastoupili do vlaku. Háček je v tom, že cílová stanice může být buď Civilizace (překrásné město plné obyčejných lidí) nebo ta více pravděpodobná možnost - Palác. V Paláci sídlí Vládce, ale hlavně je tam sklepení plné glupanů, kteří žijí v absolutní nejistotě, protože jsou náhodně vybíráni k ukojení touhy po krvi a masu samotného Vládce.

Trilogie vygradovala

Fanoušek této trilogie si jistě poslední díl nenechá ujít. Pokud ale někoho první díl příliš nenadchnul (do této kategorie spadám i já), měl by alespoň zvážit, že si další díly přečte a ne je hned zavrhnout. Druhým dílem totiž autor posunul laťku o něco výš a třetím dílem to zcela vygradoval.

Jak už je výše zmíněno, díly na sebe bezprostředně navazují, tudíž je nesmysl, číst je na přeskáčku. Šikovně si se čtenáři autor hraje, protože se ve třetím dílu vrací k postavě, která byla jednou z hlavních postav v Honu - Záři. Záře je Genova první láska, jenomže už nic není takové, jaké to bývalo dřív.

Ten nejlepší díl

Celá trilogie začíná tou nejslabší knihou a končí tou nejlepší. Past je skutečně to velkolepé finále, kterým Andrew Fukuda příjemně překvapil a na které čtenáři celou dobu čekali. Všechny položené otázky autor vysvětlil, přičemž čtenáře šokoval nečekanými zvraty a odpověďmi, které knihu dělají tím nejlepším dílem. Autor čtenáře opravdu nešetřil a do akce se pouští hned na samém začátku, díky tomu je velmi malá pravděpodobnost, že by se u knihy mohl někdo nudit.