Škola hrou

recenze

Převody jednotek s čertíkem Kvítkem (2020) / ciniminisek
Škola hrou
Maličký čertík Kvítko má zásluhy už v celé škále cvičební edice českého jazyka pro žáky prvního stupně a jeho školu hrou vítají nejen rodiče, ale především děti. Kvítko je tu znovu s další cvičebnicí, která se tentokrát zaměřuje na převody jednotek, což je jeho první pomůcka v předmětu matematiky.


Cvičebnice je napěchovaná jednou úlohou za druhou a celkem 64 stran učí naše ratolesti lepším znalostem převodu. K tomu vděčí i kartičky s názornými obrázky, které napomáhají dětem ke snadnějšímu pochopení příkladu. Kartičky jsou skvělým nástrojem k učivu od mateřské školy po celý první základní stupeň.

Obsah je rozdělen po deseti stranách, kdy se v každém odvětví věnuje jiným jednotkám. Kvítko děti učí délku, hmotnost, ale i objem a čas. Naleznete v něm klasické příklady, slovní úlohy a obrázkové pomůcky.

Časopis má na svědomí dětská autorka Romana Suchá, která si společně se svým manželem Radkem může připsat i zásluhy za pěkné a lehce rozpoznatelné ilustrace. Spisovatelka má na svém kontě několik dětských příběhů, které právě ruku v ruce s partnerem ilustrují.

Ze své zkušenosti mohu říct, že tato cvičebnice opravdu razí škola hrou a naši Manunku učení najednou bavilo a snáz leccos pochopila. Pokud byste si s něčím nevěděli rady, tak na to čertík Kvítko také myslel a posledních pár stránek věnoval klíči k rozlousknutí těch zapeklitých úkolů. Jen doporučuji to neříkat dětem samotným, poněvadž mají tendence podvádět.

Celou dětskou naučnou edici čertíka Kvítka mohu vřele doporučit, protože vím jistě, že tyto cvičebnice vám v koutě prach chytat nebudou. Jak říká sám čertík Kvítko To by v tom byl čert, abychom to spolu nezvládli!

Já už si brousím zuby na sekci českého jazyka a to především na slovní druhy, které momentálně straší naše dítě ze spaní.

Komentáře (0)

kniha Převody jednotek s čertíkem Kvítkem recenze