Simona a Jelena nechtějí už Viléma...

recenze

Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou (2016) 4 z 5 / veronika0382
Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou

"Šlápněte na kořen bludný a život už nebude nudný."

Humorný román, jehož hlavní hrdinka Simona nedávno opustila přítele. Vilém byl totiž opravdu zapálený myslivec se vším všudy. I s parožím v ložnici přímo nad postelí. Nejvíce času trávil v lese na posedu a to už Simču přestalo bavit. Její kamarádka Jelena vede úspěšnou cukrárnu a raději se věnuje výrobě dortů než zkoumání opačného pohlaví. A tak se obě dohodnou, že zkusí jako „za mlada“ trampovat se starou Simoninou partou a hledat nové lásky pod širým nebem…

„Pochybovala jsem. Poslouchání maminky měl partner určitě na háku, stejně jako rozpravy o věnování času společným intimnostem. Na posedu trčel většinu volného času a občas tam rovnou i usnul. Lovecká vášeň s velkým náskokem vedla nad ostatními touhami. S nasazeným sexuálním tempem bychom se miminka dočkali až v příštím století.“

Simona se hned na návsi seznámí s trampem Ronym, do kterého se okamžitě zamiluje. Ani Jelena nechce být pozadu a zkouší se seznámit nejprve na sociálních sítích.

„Úchyláci! Ani jsem nepřešla od pozdravu k běžnému ´jak se máš´, a už vyžadují moji nahou fotku. Prý nemusím úplně donaha, ale spodní krajkový prádlo není k zahození. Někteří mi posílali rovnou svůj vyfocený penis. Chápeš? Osamocenýho úda bez zbývající části těla.“

Když ani sociální sítě nezaberou, rozhodnou se holky chodit na čundr každý víkend, hned po práci. Simona kvůli Romanovi a Jelena kvůli hledání nového muže. Je ochotna přelézat hluboké lesy, křoviska, šlapat desítky kilometrů a přespávat pod převisy, a to vše jen s vidinou čisté, nevinné a konečně té pravé lásky.

V Jeleně jsem se poznala. Také jsem nikdy netrampovala a ani mě to nelákalo. Jsem stejné „městské dítě“ jako ona. Na cesty se chystám dostatečně vybavená vším potřebným i nepotřebným. Jelena s sebou táhla v batohu například i nafukovačku, aby měla pohodlné spaní a nedivila bych se, kdyby měla i laky na nehty a odlakovač.

„Jdu skočit pod vlak“ oznámil stroze a už lehal na koleje. Bažina ho měla plný zuby a to hlavní dějství spokojeně prospala. „To určitě. Kvůli takovým mizerným sebevrahům bude mít vlak několik hodin zpoždění.“

Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou je moje první knížka od Petry Nachtmanové. Je to příjemná letní oddychovka jak pro ty, kteří na čundry jezdili a rádi si při ní zavzpomínají, tak pro ty, kteří nikdy trampovat nebyli. Kniha vám tento svět trošku přiblíží a ukáže, jak to tam chodí. Hlavně se u ní pořádně zasmějete a to je snad to nejdůležitější.

„Až se objeví ten pravý, taky se vdáš. Štěstí najdeš s jedním zvláštním mužem. Ostatní ti potom připadnou úplně zbyteční. Zapomeneš na nepovedené vztahy. Uvidíš.“
Bažina

… a pod to se můžu jedině podepsat.

Moc děkuji spisovatelce Petře Nachtmanové za recenzní výtisk.