Sestrám by se milenci krást neměli

recenze

Sestrám by se milenci krást neměli (2014) / rachel4439
Sestrám by se milenci krást neměli
Tato kniha je můj první beletrický počin od nakladatelství Grada. Byla jsem na to vážně zvědavá, přece jen, když známé vzdělávací nakladatelství začne s něčím takovým, je to docela událost. A touto knihou sice nijak nezazářili, ale taky nešlápli úplně vedle.

Dílo bych hodnotila vcelku vysoko, ale ani ne tak pro jeho vytříbenost jazyka nebo zápletkovou kvalitu, ale kvůli pocitům. Příběh je o mladých sestrách, my jím procházíme společně s jednou z nich. Dozvídáme se, jaké je to žít ve stínu mladší, ale krásnější a obdivované sestry. Přesto se děvčata mají moc rády, vychází spolu, jsou nejlepšími kamarádkami a v neposlední řadě také spolubydlícími.

Mít takový vztah se sourozencem, no kdo by nechtěl. Vážně to celé bylo moc milé, jak o Ellie o sestře krásně mluví a jak si navzájem pomáhají, půjčují oblečení a podobně. Navíc, každý z nás by chtěl být úspěšný, krásný, mít kolem sebe milující přátele, skvělou práci, hodně peněz, obětavou rodinu. A přesně takový život naše aktérky mají. Jasně, nic není jednoduché a nic není bez komplikací, ale i tak je jejich život nadmíru zajímavý.

Co se pointy příběhu týká, jde o vcelku klasickou zápletku, jak podle názvu asi poznáme, mezi sestrami a chlapem. A když se do toho zaplete ještě nejlepší kamarádka, nějaký ten kamarád, nápadník a nová otcova manželka, vzniká pořádný zmatek a je hodně co napravovat. Když se do toho zamíchá ještě pokus o zvýšení o sebevědomí a ne/chtěná změna osobnosti, je na průšvih zaděláno.

Kniha je taková příjemná jednohubka, není tam sice žádný velký zvrat či akce, ale to by se asi ani nehodilo. Pokud ale máte chuť na romantickou oddechovku s překvapivě docela nepředvídatelným koncem, což je u tohoto žánru rozhodně plusem, že nevíte po prvních dvou stránkách, jak to skončí (tedy pozor, vy si myslíte, že víte, ale nevěřte ničemu), pak je to pro vás dobrá volba.

Komentáře (0)

kniha Sestrám by se milenci krást neměli recenze