Selekce

recenze

Selekce (2014) / rachel4439
Selekce
Každý z nás alespoň někdy viděl nějakou reality show. A kdo říká, že ne, nevěřím mu. Když se spustila ta lavina s nimi, všichni se dívali, protože šmírovat životy ostatních je prostě zábava. Tím spíš, když do toho nabírají především extroverty s prapodivnými osobnostmi. A pamatujete se na seriál Milionář hledá ženu nebo tak nějak se to jmenovalo. Obrovský dům, nádherný chlap, výběrové řízení na jeho nastávající. Tak přesně o tomhle je Selekce.

Jak se dočteme na obálce, 35 dívek, 1 princ, životní šance. Ve světě, který je rozdělen na kasty, kdy ne všechny se mají stejně dobře, je tohle opravdu šance pro jednu dívku a celou její rodinu o hodně si polepšit. Protože kromě toho, že princ je fešák a ona může získat životní lásku, pomůže tím finanční situaci domácího rozpočtu.

My prožíváme příbeh spolu s Amerikou, což musím říct, že bylo hodně zvláštně zvolené jméno, ale ok. Stejně tak Aspen a několik dalších, nevím moc, co to mělo znamenat. Ale o jménech to není. Věřím, že každá si na tom najde to svoje. Nečekejte žádné hluboké zamyšlení, ale přiznám se, že to prostředí a atmosféru jsem zbožňovala. Nádherné šaty, palác, zahrady, jídlo, lekce etikety, jízda na koni, chování, hraní na hudební nástroje, jazyky, kdyby si nakonec nevybral, já se hlásím dobrovolně.

Některé dívky jsou sympatické a milé k ostaním, ale samozřejmě tu máme i pár zlých a zákeřných, snažících se vytěžit ze situace co nejvíce pro sebe, lžou, podvádí, chovají se namyšleně, ubližují ostatním. Přiznejme si však, že právě bez těhle potyček by to nebylo ono. Jasně, že fandíme hlavně naší favoritce, ale to trhání šatů, rozmazávání líčení, cuchání vlasů má něco do sebe.

Knihu jsme přečetla jedním dechem, ne že by mě nějak hluboce duchovně obohatila, ale vážně mě zajímá, kdo bude První! Teď už vím, kdo se dostal do Elity a mám své tipy na vítězku, jak to však dopadne, to nemám potuchy, ale chci chci chci vědět, jak tenhle Milionář, co hledá ženu, dopadne!

Komentáře (0)

kniha Selekce recenze