Šamani, krev, pověry, Africké mýty.. Vše v dnešním světě, který by přes toto měl být již přenesen...

recenze

Rituál (2009) / Jitulisko
Šamani, krev, pověry, Africké mýty.. Vše v dnešním světě, který by přes toto měl být již přenesen...
Tak Jackovi je zase o nějaký ten pátek víc. Po případu pečovatele se rozhodl odstěhovat z Londýna na menší město, do Bristolu. Potřeboval změnu, utéct od stínu Ewana. Ale i zde má své zvláštní přání. Hledá Chodícího může. Má pocit, že by mu mohl pomoct.

Tady se setkává s Blechou, která je vedoucí týmu potápěčů. Tato mladá žena má svůj temný příběh. Před více jak rokem ji zahynuli při potápění rodiče. Voda je jejím domovem. Cítí se v něm líp než na souši. Je zvláštní, má své kouzlo. Její chování Vás nejednou uvede v úsměv.. Zároveň je však tak nějak odtažitá.

Ze smrti rodičů má výčitky. Snaží se přijít na to jak je kontaktovat, jak rozřešit záhadu nehody. Proč oni tak zkušení dopadli na dně oceánu. Za tímto záhadným neštěstím se žene stůj co stůj a není ji za těžko využít jakékoliv prostředky k jejímu vyřešení. Někdo by řekl, že je to racionálně myslící žena. Navíc slouží u policie… Avšak někdy ani to nestačí a iracionální možnosti jí nejsou cizí…

Mezi její přátele patří lidi z různých vrstev. Známí jeho otce, kteří mají kořeny v jižní Africe.

V některých věcech kniha navazuje na předchozí život Jacka. Avšak zde je hlavním tématem africká kultura. Její mýti, víra a pověry. Setkáváme se s rituály, které jsou pro tuto skupinu lidí běžnou pro nás nepochopitelnou věcí. Další nit příběhu je v „sociální“ vrstvě narkomanů. Jejich závislosti a snaze udělat pro další dávku cokoli. Zároveň s tím je i malinko cítit touha být čistý. Je z tohoto vůbec nějaká cesta ven, nebo drogy člověka pohltí a nebrat je jen pomíjivý sen?

Celkově bych na poměry předchozích knih Rituál označila zatím za nejslabší. Násilí a nechutné scény jsou tu spíše méně než více. Avšak tato kniha, jede na vlně tajuplného psycho-strachu. Snaží se ve Vás vyvolat pocit, že Vás něco sleduje, že je někde něco o čem třeba ani nevíte…

Takže knihu „samozřejmě“ doporučuji. Už se nemůžu dočkat, až se dostanu k dalšímu dílu – Unesená….

Jitulisko.cz

Komentáře (0)

kniha Rituál recenze