S láskou, s pozdravem, s přáním pěkného dne...

recenze

S láskou, Rosie (2014) / DariDerek
S láskou, s pozdravem, s přáním pěkného dne...
Rosie...sedmileté děvčátko, které žije s rodiči v Dublinu..
Alex.. sedmiletý klučina, který žije s rodiči v Dublinu...
A jsou nejlepší kamarádi. A chodí spolu do školy, kde společně zlobí... A chodí spolu ven a zlobí...A jsou spolu POŘÁT!! Pardon, POŘÁD!! ...

" Je to zvláštní, protože v dětství věříš, že dosáhneš všeho, po čem toužíš a podíváš se všude, kam chceš. Žádné hranice neexistují. Očekáváš nesplnitelné věci, věříš v zázraky.Potom dospěješ a tvoje naivita vezme za své. Na cestě za duhou narazíš na realitu života a uvědomíš si, že se nemůžeš stát tím, čím bys chtěl, a musí ti stačit o trochu míň."

Pak najednou konec.. Alex odjíždí s rodiči do Bostonu, kde jeho rodiče dostali lepší prácí a musí se s Rosie rozloučit.
Zvládne to jejich přátelství? Zůstanou v kontaktu?

Píšou si emaily, volají si, ale co jejich vztah? Co jejich city? Najdou si k sobě cestu jako pár nebo zůstanou kamarádi a hlavně, uvidí se zase?

Tato kniha je poskládána z emailů, dopisů, chatů a musím říct, že nejdříve jsem měla problém se začíst a uvědomit si, kdo komu co píše. Přišlo mi to nepřehledné, ale po pár stránkách jsem si zvykla, ale...
Tato knížka má ten problém, že ze začátku je svižná, vtipná, má děj, ale čím více se blížíme ke konci, tím více se rozhovory prodlužují a děj začíná slábnout.. Ke konci jsem se trochu nutila ji číst, je pravda, že na jednu stranu jsem byla zvědavá, jak Rosie dopadne, ale na druhou stranu jsem si přála, ať už ta knížka skončí.

Hodnotím tak, jak hodnotím a to pro ty dlouhé "polemizující" pasáže, tahnoucí se děj v druhé polovině, ale pokud by záleželo jen a čistě na Rosie a Alexovi - těm dvěma mamlasům dávám plný počet!

Komentáře (0)

kniha S láskou, Rosie recenze