S hlavou v oblacích (pejru)

recenze

S hlavou v oblacích (pejru) (2013) 3 z 5 / TheShmash
S hlavou v oblacích (pejru)

Autorka: Kateřina Petrusová
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 120
Vyprávění: Ich forma z pohledu Markéty

Anotace: Stačí okamžik a váš život může být vzhůru nohama! Něco o tom ví i Markéta, kreativní ředitelka malé reklamní agentury, které víkend v jižních Čechách změní život. Kam se poděla profesionálka z města, která to má v hlavě srovnané? Pár sebevíc příjemných chvil na vesnici po boku typického "vidláka" přece nemůže změnit celý pohled na svět! Nebo snad ano?...

_______________________________________________

Když se Markéta vybourá v autě v jakémsi zapadákově a je nucena přečkat víkend ve společnosti velkého a děsivého vidláka Marvina, rozhodně nečeká, že se během dvou dnů do toho samého velkého a děsivého Marvia - vlastně Pavla - dokáže zamilovat. A když odjíždí, vůbec nečeká, že by Marvin mohl mít zájem o něco víc, než příjemný úlet. Ale po nějakém čase zjišťuje, že se jí velký zlý Marvin zapsal do života víc, než jedním úletem...

Markéta Mrázová, kreativní ředitelka jedné pražské reklamky, je poměrně ulítlá a šílená postava - ale v dobrém. Má neustále zmrzlé ruce, dává lidem (bohužel jen některým, čekala jsem to u všech postav, abych se pobavila ještě víc) vtipné přezdívky a má správně sarkastický a ironický pohled na svět, čímž trochu připomníná Paige z knihy Nebezpečná láska. Přesto ale dokáže čtenáře i tak trochu otrávit, když utíká, odmítá řešit svoje problémy a chová se na svůj věk poměrně dětinsky. Tak už to ale u takovýchto hrdinek romantických knih bývá a čtenář Markétě snadno odpustí.

Vidlák Marvin, alias Pavel, je místy možná až trochu strašidelný, protože má o všem pořád přehled a všechno ví a vždycky si prosadil svou. Každopádně mi nijak nevadil, ale také se nedá říct, že bych se do něj zamilovala na první pohled. Narozdíl od Markéty mě trochu děsil celou knihu, ale samozřejmě jsem se musela usmívat, kdykoliv se zachoval jako pravý gentleman a dokonalý muž, to bych jinak nebyla pravá romantická duše, že :).
I vedlejší postavy si čtenář snadno oblíbí - Kačenka, její manžel Filip, pes (a příležitostný Markétin přítel) Harry a Lucka z grafického mi přišli přesně jako ukázkové příklady dobrých vedlejších postav.
Kačenka (předpokládám, že se v ní autorka tak trochu zpodobnila, když mají stejná jména) byla ztělesněním dokonalé nejlepší přítelkyně, která nikdy nezklame a podrží v jakékoli situaci.

Kniha je opravdu dost krátká, takže když jsem si nešťastně přečetla krátký odstavec v jiné recenzi, který vyzrazoval celý děj, už nebyla jsem nijak překvapená, protože jsem věděla, co se bude dít a jakožto u správného románku jsem i tak nějak tušila, jak to celé skončí. Ale je jasné, že záměrem nebylo čtenáře překvapit a šokovat (jinak by tam přiletělo UFO, no ne?), ale zahřát na duši (když zmrzlé ruce si každý čtenář, narozdíl od Markéty, musel zahřát sám) a potěšit klasickým romantickým příběhem, což se rozhodně povedlo.

Popravdě jsem ale čekala víc nedorozumění a úsměvných situací, když se Markéta snažila Pavla ošálit.
Doufala jsem, že autorka děj ještě nějak zkomplikuje a nechá Markétu do svých výmyslů ještě trochu zabřednout, což ale bohužel neudělala. Rozuzlení nebylo moc dlouhé a vše se vyřešilo rychle a jednoduše, což mě trochu zklamalo. Ostatně u autorčiny knihy Nepřítel mého nepřítele byl závěr ještě nedotaženější, takže když vezmu v potaz, že nic jiného, než happy end, se u knih tohoto žánru ani neočekává, nemám co vytýkat.

S hlavou v oblacích (pejru) je klasická červená knihovna, ve které nechybí nedorozumění, humor a trochu idealizovaný mužský. Jedná se o jednodušší čtení, které jistě zahřeje na duši nejednu ženu nebo dívku a vyvolá úsměv na tváři. Pokud přijdete unaveni po dlouhém dni a hledáte něco, co vás potěší a zabaví, tato kniha je rozhodně tou pravou. Je to takový průměr, nic k zamyšlení ani žádná slátanina. Neurazí, nenaštve, rozesměje, potěší.

Celkové hodnocení: 3/5
www.devils-handbag.blogspot.cz

TheShmash
13.02.2014

Překlikla jsem se :)

Lea
22.01.2014

Pod recenzí je hodnocení 4/5, ale hvězdičky jenom tři. Proč?