Rytíř sedmi království

recenze

Rytíř Sedmi království (2014) / -Endy-
Rytíř sedmi království
Byl jednou jeden docela obyčejný rytíř s ne tak docela obyčejným panošem a docela obyčejně se potulovali Západozemím v době, kdy o bezvýhradném právu rodu Targaryenů na trůn nikdo nepochyboval. Příběhy Dunka, rytíře z Blešího Zadku, a jeho vyholeného panoše Egga se totiž odehrávají zhruba 80 let před tím, než vypuklo veškeré krveprolití her o trůny.

Dunk je bývalý panoš potulného rytíře Arlana, který ho před svou smrtí honem rychle pasoval na rytíře. No, a že už se teda stalo a náhodou po něm zbyl i turnajový kůň a nějaká ta zbroj, bylo by záhodno v potulném „řemesle“ pokračovat. Když se mladíkovi navíc v jedné zapadlé hospodě doslova vnutí do přízně jakýsi holohlavý hošík s pěkně proříznutou pusinkou, může se Dunk směle pustit na cesty, aniž by si trhnul ostudu. Potulný rytíř bez panoše by totiž byl jako Targaryen bez draka.

Ve třech volně navazujících povídkách si Dunk prožije své malé hrdinské činy na pozadí vysokých politických intrik. A my, čtenáři? My si spolu s ním prohloubíme vzdělání novými znalostmi fiktivního dějepisu Západozemí, prožijeme dech (a životy) beroucí rytířská turnajová klání a hlavně se dozvíme, co má pořád Egg s tou svojí botou :).

Pojďte si oddychnout od nekonečného (a nedokončeného) giganta Písně ledu a ohně a pobavit se svěžími příběhy s neočekávanými zvraty. Vždyť nemusíte chodit daleko – jste přece stále ve světě George Martina.

Komentáře (0)

kniha Rytíř Sedmi království recenze