Romantika, která vtáhne a pohltí

recenze

Kouzlo (2017) / KáťaM.
Romantika, která vtáhne a pohltí
Na dovolené mi mimo jiné dělala společnost i kniha Kouzlo od Danielle Steel. Protože nikomu zatím nestála tato knížka za recenzi, ujmu se toho já...

Děj knihy Kouzlo začíná v Paříži při tradiční Bílé večeři, na kterou jsou zvaní vyvolení. Tisíce lidí v jeden den povečeří u některé z pařížských památek, místo konání je do posledního okamžiku tajné, což události dodává na atmosféře. My u Bílé večeře sledujeme setkání smetánky. U jednoho stolu se potkávají Valerie a Jean-Philippe, kteří mají manželství bez poskvrnky, úspěšní podnikatelé a rovněž manželé Benedetta a Gregorio, osamocená stárnoucí Chantal, jejíž tři děti žijí po celém světě a už na ni nemají čas, tajemný Dharam z Indie a nekonvenční Xavier. Bílá večeře zamává osudy všech hrdinů. V knížce se řeší problematika nevěry, sloučení kariér a rodinného života nebo vztahu starší ženy s mladším mužem.

Danielle Steel je královnou ženských románů, a to zcela právem. Už od první přečtené knížky od této autorky jsem věděla že se k ní budu ráda vracet. V jejích románech se snoubí dokonalí hlavní hrdinové, láska, přátelství a úžasná místa, na kterých se romány odehrávají. U většiny ostatních autorů by z těchto příměsí vznikl děsivý kýč, u Steel je výsledkem krásný kýč. Umí to tak nádherně podat, že po dobu čtení s jejími hlavními hrdiny žijeme. Přestože jde v knížce o závažná témata, vše je v podání Steel velmi nenásilné a děj krásně plyne.

Já jsem tuto knížku přečetla za jediný den. Pravda, trošku mě naštvalo, že zatímco já čekala tři hodiny na letadlo, autorčiny postavy vesele létaly z jednoho konce světa na druhý a jejich odbavení, přelet i doletová procedura se odehrávaly v jedné větě... :-)

Kouzlo jsem si zařadila i do knižní výzvy jako knížku, která se odehrává na místě, které mám ráda. Vřele ji doporučuji i dalším čtenářům. Přiznávám, že jsem vůči ní měla trošku předsudky, obzvláště poté, co se objevila ve velké výprodejové akci, ale není důvod. Je to stará dobrá Steel, která pohladí po duši, jména postav asi dříve nebo později z hlavy vytratíme, knížka nenese nijaké zvláštní poselství, ale přinese super čtenářský zážitek. Kvůli těmto okamžikům čtení miluji!
***
Katka Malinová

Komentáře (0)

kniha Kouzlo recenze