Romantická fantasy má svá ale

recenze

Čarověník (2015) / EmmaEmma
Čarověník

Velice lákavé čtení - fantasy odehrávající se v našem prostředí. Romantický příběh dvou mladých lidí z české vesnice hezky \" nabourává\" fantasy zápletka. Výborný námět, ostrý start, napínavé čtení. To vše však jen v první třetině knihy. Dál už příběh rozbředává v nekonečných popisech cesty do \"jiného\" světa,a změti bytostí, ze všeho nejvíce připomínajících středověký život , jak ho známe z filmů. Autorka si neví rady s tím, jak posouvat děj- často volí příběh, který se \"odehrál\" mezi koncem a začátkem další kapitoly, čímž čtenáře tak trošku odbývá. Schématické jsou i charaktery postav a dialogy. Děj se nakonec dovleče k definitivnímu řešení a já ,jako čtenářka ,jsem si oddechla, ne proto , že všechno dobře dopadlo, ale že už je prostě konec.
Vlastně jsem ani nepochopila, komu má být kniha určena, zda romantickým teenagerům, dospělým, nebo dětem?
Námět, tak jak je v knize postavený, by stačil na dobrou povídku. Na román větvička čarověníku prostě nestačíla, což je vlastně velká škoda. My čtenáři bychom si dobré české fantazy tuze přáli a hezky užili.