Romance mezi sakurami

recenze

Čajovna v Tokiu (2021) 5 z 5 / Šárka5875
Čajovna v Tokiu

Osmadvacetiletá Fiona vyhraje čtrnáctidenní pobyt v Japonsku navíc obohacený o přítomnost mentora, díky kterému by se měla Fiona zdokonalit ve fotografování a po návratu uspořádat v Londýně vlastní výstavu fotografií. Fiona je totiž zapálená fotografka a autorka úspěšného blogu.

Fiona se nesmírně těší, mentora jí má totiž dělat slavný fotograf Jutaka Araki. Jaké je však překvapení, když Fionu na letišti vyzvedne populární fotograf Gabriel Burnett. Fiona ho moc dobře zná, bohužel. Před deseti lety byl jejím učitelem a Fiona k o šest let staršímu muži zahořela platonickou láskou. Došlo to dokonce tak daleko, že ho políbila. Zesměšnila se tak přede všemi spolužáky a zažívala posléze nepěkné časy hraničící až se šikanou.

Gabe ji však nepozná, jenom jí oznámí, že bude jejím mentorem místo Jutaka Arakiho, který se z vážných rodinných důvodů omlouvá. Odveze Fionu do domu ke třem ženám, kde bude následující dva týdny bydlet. Fiona je nadšená, neboť majitelka Haruka se svou dcerou provozuje vlastní čajovnu a dokonce provádí čajové obřady. A to si Fiona přála zažít. Nahlédne také do vztahů tří generací japonských žen, babičky, matky a dospívající dcery.

Méně nadšená je však z Gabeho, který je viditelně otrávený, že má dělat Fioně průvodce. Není však všem dnům konec a vše se může nakonec v zemi rozkvetlých sakur změnit. Gabe totiž nemá tak úplně špatnou paměť a na události staré deset let se rozpomene.

Od autorky je to již šestá kniha, kterou jsem četla a opět mi byl její příběh pohlazením po duši. Tentokrát jsem mohla trošku nakouknout do japonské kultury a v duchu a představách se přenést mezi rozkvetlé sakury, na horu Fudži nebo ikonickou křižovatku Šibuji jako protikladu k přírodě.

Fiona mi byla sympatická a trošku mi připomněla mě samotnou svým vztahem s matkou. Samozřejmě nechyběla rozumná dávka romantiky. Já na ni moc nejsem, ale v přiměřené dávce neprotestuji a v podání Julie Caplin je naprosto vyhovující.

Pokud máte chuť přenést se na pár hodin do Japonska, poznat pár zvyků, japonská jídla, rodinné vztahy a užít si romantické chvilky, určitě si Čajovnu v Tokiu přečtěte.

Hodnocení: 92%

Můj web: Můj knižní ráj
Můj instagram: sarka.fofonkova

Komentáře (1)

kopeceli
kopeceli
25.08.2023

Zajímavé. Myslela jsem si, že ta kniha bude jednoduchá slaďárna. Možná do ní přece jen nahlédnu.