Rockový padlý anděl

recenze

Rockový risk (2016) 5 z 5 / Samira
Rockový risk

Knihy od Kylie Scott mohu po dočtení třetí knihy ze série Stage Dive označit za příjemný, kvalitní, milý a také velice zábavný relax v knížní podobě. Zahraniční recenze upozorňovaly, že kvalita série bude díl od dílu stoupat. Po druhé knize jsem si tím nebyla tak docela jistá. Rozhodně nebyl horší než díl první, ale přece jen i přes maximálně zábavného Mala, sem tam ztrácel dech a konec se zdál zbytečně zrychlený. Třetí díl naproti tomu představuje onen kvalitativní skok a čtenářovo očekávání, především to moje značně předčuje.

Autorka má již svůj styl pevně v rukou a slabinky dílů předchozích budete hledat marně. Třetí knihu se nebojím vyzvihnout, díky kompaktnosti příběhu se dá navíc číst samostatně, bez znalosti dílů předchozích.
Nosný příběh je rozhodně nejsilnější a hrdinové i jejich osudy a povahy nejzajímavější. Jejich slovní výměny zahřejí, rozesmějí a co víc velmi snadno si je představíte a přirostou vám k srdci.

Kdo četl díly předchozí jistě bude mít stejně jako já určité představy, jak se bude příběh Jimmyho a Leny vyvíjet, já měla zcela konkrétní, ve kterých mě podle mého názoru zavádějící anotace, jen utvrdila. O to větší bylo moje musím však říci příjemné překvapení, když jsem knihu otevřela a našla příběh a hlavně jeho vývoj docela jiný. Lepší…

Frontman a hlavní zpěvák hudební skupiny Stage dive Jimmy Ferris připomíná anděla nejen zpěvem, ale i až nereálně dokonalým vzhledem. S andělem si tohoto charismatického šílence však rozhodně nespletete, on i jeho život do něho mají daleko. Možná ho můžeme označit spíše za anděla padlého.

Po propuštění z odvykačky mění svůj život, nebo se jen snaží zůstat střízlivý. S tímto úkolem má tomuto morousovi a rockerovi v každém významu tohoto slova pomoci jeho nová osobní asistentka Lena, která mu nakonec pomůže i ve všem ostatním. Takto černé na bílém zní zápletka nereálně, ale v příběhu je to nakonec trošku jinak a vyznívá to přirozeně. Stejně jako jejich vzájemný vztah a společné změny a vývoj.

Milé setkání a vzájemné oťukávání dvou tvrdohlavých, zábavných a originálních osobností, nabídne spoustu jiskření, lidských výměn vše v romantickém a čtivém stylu.

Kdo čeká spousty intimních scén bude zklamán, dočká se jich, ale počká si opravdu dlouho. Stojí však za to, i když jich není mnoho a na rozdíl od dílů předchozích jsou dobře napsané a mají v samotném ději význam. Nevím, jaký bude díl následující, ale tipovala bych, že tento už nepřekoná.

V knize se bude bojovat s vnitřní temnotou a letitými stíny, avšak lehce a s velkou dávkou humoru. Kniha je to oddechová, vyšší ambice nemá, ani se o to nesnaží, ale to neznamená, že žánrové zadání nesplňuje nad očekávání. Jediné, co mi celkový dojem trošku hyzdí je obálka, pro celou sérii bych volila zcela jiný přebal. Tento ve mě neevokuje obyčejnému člověku vzdálený svět slavných rockerů a ani přirozenost s jakou autorčiny příběhy na čtenáře působí. Jinak jsem samozřejmě vděčná, že u nás série vyšla a na poslední díl o Benovi a Lizzy se moc těším.

Samira
22.08.2016

Děkuji :), je to milá série, určitě se ti bude líbit

Aracely
22.08.2016

Nádherná recenze Samiro, ke které jsem se dostala ostudně až dnes. Moc se těším na celou sérii :-).

Samira
21.08.2016

Děkuji :), samozřejmě je to stále kniha oddechová, ale poprvé se tam zajímavé osudy hrdinů řešily a nebylo to tak rychlé a jednoduché. Za mě jednoznačně nejlepší a také ten, který bych ze série doporučila. Bohužel i tady je lehce useknutý konec, ale autorka prostě jen láká na díl další. Rozhodně není však tak nesmyslně zrychlený jako díl druhý. Celkový děj se navíc odehrává v nejdelším časovém horizontu.
S tou obálkou jsem to nechtěla rozmazávat, ale už jen font je opravdu pikantní. I mně to příjde škoda. Ale asi nic se nevyrovná přebalu třetího dílu Bratrstva černé dýky od Ward, na kterém je jakýsi plastelínový vlňák. Přitom tento krásný, ale dost drsný díl, který má několik cen je o holohlavém, tetovaném a silně zjizveném upírovi. Mám vždy tendenci stvořit si vlastní přebal.

alzbeta4340
21.08.2016

Určitě si přečtu. Zatím jsem přečetla první díl, byl slušný, i když trochu jednoduchý. Tvá recenze mě ale opravdu navnadila, na Jimmyho se už moc těším.
Obálka je opravdu příšerná. Prý se hodně knihy kupují podle přebalů, asi mám silně minoritní vkus. Tohle vypadá navíc jako odbytá práce. Důležitý je samozřejmě nejvíc obsah, ale někdy je mi dobré knihy až líto.
Krásná recenze, dík.