Říše temnot 1. díl

recenze

Tajemství upírů (2012) 5 z 5 / Helena Lacková
Tajemství upírů

Série Říše temnot zátím obsahuje osm knih. Knihy v sérii na sebe navazují velmi volně, můžete je číst nezávazně na sobě.

\"Říše temnot není žádné konkrétní místo. Trvale nás obklopuje. Tvorové z Říše temnot jsou krásní, smrtelně nebezpeční a pro lidi neodolatelní. Váš nejlepší přítel může být jeden z nich - jak Zdrcující.
Zákon Říše temnot je naprosto jasně: lidé se nesmějí dozvědět, že Říše temnot existuje.A její příslušníci se sesmějí zamilovat do člověka. Porušení zákona má strašlivé důsledky.Toto jsou příběhy o tom co se stane, když někdo poruší pravidla."

Poppy je mladá bezstarostná dívka. Má spokojený a klidný život, harmonickou rodinu a spoustu přátel kolem sebe. Začal první den prázdnin a Poppy se těší, jak si bude užívat sluníčka a letních radovánek. Vše je tak perfektní, jen kdyby Poppy netrápily dlouhodobé bolesti břicha.

Právě dnes ráno u snídaně Poppy ochromí bolesti natolik, že musí rodině říci pravdu. Matka s druhem v doprovodu bratra Phila doprovodí Poppy do nemocnice. V nemocnici se dozví zdrcující zprávu. Poppy má rakovinu slinivky břišní v posledním stádiu. Poppy, tak čeká brzy bolestivá jistá smrt.

Celá rodina je v šoku. Poppy se smrti bojí a chce žít. Svěří se, se vším svému dlouholetému kamarádovi Jamesovi. Poppy tajně Jamese miluje.Janes je šokovaný a nedokáže si představit, že by měl zůstat bez Poppy. Rozhodne se odhalit Poppy pravdu, která ji měla zůstat utajena. James je upír. Jedinou možností jak Poppy zachránit je přeměnit Poppy na upírku
James začne Poppy přeměňovat a prozrazovat ji zásady a existenci Říše temnot, tímto činem, ale poruší všechny zákony Říše temnot. Za porušení zákona má Říše temnot jediný trest, a to zabití.
Phil je při proměně všemu nápomocen. Poppy je proměměna tajně. To se nelíbí upírovi Ahsovi a chce vše prozradit. Tajemství neprozradí jen protože zjistí, že Poppy a Phil jsou potomci čaroděje.

Kniha se mi velmi líbila. V knize je velmi dobře nastíněna křehkost ženy a síla muže. Autorka má barvitý popis. Dozvěděla jsem se nová fakta o smrti.