Recenze: Případ zrazeného krále

recenze

Případ zrazeného krále (2015) / Knihomolka Nell
Případ zrazeného krále

Myslím, že většina mých čtenářů se jistě již ve škole možná dávno, možná včera, učila o Velké Moravě. Záleží na profesorovi a jeho stylu výkladu. Jsou ale zkrátka velmi zajímavé příběhy, na které ve výuce není čas ani prostor, a to je chvíle, kdy sáhneme po Případu ztraceného krále.

Děj se odehrává od roku 870. Jde o zradu ze strany Svatopluka na jeho strýce, vládce Velké Moravy, Rastislava.

Na začátek je nutné zmínit, že tato kniha je pro opravdové zájemce o poznání historie. Ovšem skvělé je to, že je krásně přehledná, není tam tolik postav, což by mohlo snížit přehlednost a především, je podle skutečného příběhu!

Osobně bych tuto knihu zavedla do povinné literatury. Autorův styl je tak poutavý, že si tento příběh, potažmo i historickou událost, budete pamatovat dlouho. Zcela jistě by tedy přečtení předčilo slepé šprtání se faktů.

Příběh je ale i napínavý. Když jsem byla jednoho zvratu, opravdu se nedalo od knihy odtrhnout. Přečetla jsem ji opravdu na jeden zátah.
Co mne trošku mrzí je, že jsem ji četla v době, kdy už jsme v dějepisu probírali Jagellonce, tedy nemohla jsem ani v testu ani při zkoušení oslnit svou znalostí.

Vážně knihu doporučuji všem, kteří se zajímají o historii, Velkou Moravu nebo jen mají náladu na napínavý příběh podle skutečné události.

Zároveň má kniha krásnou obálku, jak je snad na fotkách vidět + jsou krásně velká písmenka a příjemné písmo. Opravdu se skvěle četla.

Já vždy z historické literatury četla především knihy z období 2.světové války a bylo pro mne velmi milým zážitkem přečtení Případu zrazeného krále. Rozšířila se mi škála oblíbených období.

Mé hodnocení: 95%

Za možnost přečtení této skvělé knihy děkuji nakladatelství MOBA.