Recenze na knížku: Roštěnka ☺

recenze

Roštěnka (2014) / Knihomolka :)
Roštěnka

Jelikož se mi předešlý díl, Nabíječ, hodně líbil na Roštěnku jsem se dlouho těšila. Opět jsme se setkali s Caroline a jejími 2 kamarádkami a také se Simonem a jeho 2 kamarády. Už v předchozím díle všichni tvořili 3 páry, u jejichž skládání jsme se v Nabíječi dost pobavili :D Ale i mezi těmito páry→spíše mezi jedním, to začalo velmi skřípat-a došlo i na rozchod, slzy..přes pomstu až po dětinské naschvály, které nemohly vyústit jinak než ve spoušť katastrof... Nedozvídáme se tedy v příběhu pouze o tom, jak to mezi sebou mají Simon a Caroline a také, jak se vztahy vyvíjí jejich přátelům.

Rozhodně se tedy u Roštěnky nebudete nudit. Celý příběh je opravdu moc dobře napsaný a autorka nás překvapuje stále novými a vtipnými situacemi.
Co se mi v příběhu moc líbilo, bylo to, že jsme se dozvěděli více o Simonově minulost, o které v předchozím díle nechtěl moc mluvit, protože se na ni snažil spíše zapomenout. Myslím, že právě tato skutečnost vztah Caroline a Simona v příběhu hodně upevnila a celkově čtenáři mohli Simona, jako knižního hrdinu, lépe poznat ;)

Alice Clayton píše opravdu moc dobře..a hlavně vtipně! Když jsem přečetla Nabíječe, označila jsem ho okamžitě za úžasnou a nejvtipnější milostnou knížku ☻ A to se nemění ani po přečtení Roštěnky! → Ta pouze přibyla na seznam!
Byla opět vtipná, plná situací, které se prostě MŮŽOU stát a právě proto jsou tak vtipné, nebo situaci, které jsou tak nepravděpodobné, že člověk se smíchem obdivuje autorčinu fantazii!

A samozřejmě nesmím zapomenout na jídlo! Už v předchozím díle Simon doslova ulítával na všech možných kulinářských výtvorech od Caroline-i když vedly buchty..zvláště ta cuketová :D a to se nezměnilo ani tady!..
Ale i přesto vše u mě přeci jen vede o trochu víc Nabíječ..☻
Když jsem začala Roštěnku číst, tak jsem si ho musela opět trochu počíst, abych se dostala do děje..a i když jsem ho četla min. po třetí, zase mě neskutečně pobavil :D (situace s nemožným sousedem od vedle, který Vám v noci \"buší\" do zdi, je prostě..nejlepší spouštěč úsměvu :D )

PS: A v čem autorka ještě nezklamala byl úžasný epilog! :D Malý obrázek celé situace očima Cliva→ano! opravdu..celý epilog byl, jako už v Nabíječi, napsán z pohledu kočky..a byl opravdu obzvlášť vtipný! :D ☻
Takže koho nadchl Nabíječ, nebo také ten, kdo hledá nějakou knížku na zpříjemnění chvil→určitě si Roštěnku přečtěte ;) :)